PPF zcela ovládne CETIN 11. ledna

14.12.2015 | 21:40 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Skupina PPF se stane vlastníkem 100 procent akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) 11. ledna. Minoritní akcionáře vyplatí do 10. února. Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Foto: PPF

 

 

O vytěsnění menšinových akcionářů rozhodla valná hromada CETIN na začátku prosince. Za jednu akcii dostanou 172,40 Kč. PPF v současnosti vlastní přes 90 procent CETIN. Lhůty přechodu vlastnictví k akciím a výplaty protiplnění se odvíjejí od data 11. prosince 2015, kdy byl v obchodním rejstříku zveřejněný zápis usnesení valné hromady.

Hlavní akcionář poskytne určené protiplnění na své náklady prostřednictvím společnosti PPF banka, u které již složil peněžní prostředky v nezbytné výši. Ta bude protiplnění vyplácet akcionářům primárně na jejich bankovní účty, případně zasláním poštovní poukázky.

CETIN vznikl oddělením sítí a datových center od operátora O2, kterého rovněž ovládá investiční skupina PPF. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastnila v polovině roku aktiva ve výši 21,3 miliardy eur.

Zdroj:čtk

Podobná témata
squeeze out, cetin, ppf, vytěsnění, o2 czech republic, petr kellner

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Poškodily tuzemští operátoři O2 a T-Mobile svou českou konkurenci?

(Aktualizováno v 13:07)Evropská komise začala vyšetřovat dohodu o sdílení mobilních sítí mezi českými operátory O2 Czech Republic a T-Mobile Czech Republic.

Hospodářské výsledky O2: Výnosy na úrovni loňského roku, růst provozního zisku

(Aktualizováno 10:15) Telekomunikační společnost O2 zveřejnila své výsledky. Jak to dopadlo?

O2 CR: Očekávané výsledky za 3Q16

O2 CR zveřejní výsledky za 3Q16 zítra (25.10.). Analytici J&T očekávají pokles tržeb 1,2 % kvůli mobilním linkám, kde by se měl projevit efekt zlevnění roamingu.Čti více

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Zaměřeno na: Podnikatelská důvěra v Německu na mnohaletých maximech

Jaké jsou důvody zveřejněných výsledků insitutu Ifo?

Cena ropy klesá, protože Irák nechce omezit těžbu

Cena ropy v pondělí klesla poté, co Írán oznámil, že požaduje výjimku z omezení těžby, na které se dohodly země vyvážející ropu OPEC. Poté cena našla podporu z růstu akcií a z údajů o počtu zásob r ropném terminálu Cushing v Oklahomě.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.