Prázdný kalendář předpovídá klidný den

04.10.2016 | 08:23 | fa ra | Diskuze

Týden na světových trzích začíná velmi klidně. Včerejší revize PMI ukázala velmi mírné zlepšení nálady průmyslu ve Francii a americké předstihové indikátory posílily optimismus ohledně zvyšování úrokových sazeb v prosinci.

Foto: Web4Trader

I domácí čísla potěšila. Dnes budou na obou stranách Atlantiku zveřejněny pouze druhořadé indikátory a v regionu je kalendář úplně prázdný. Přílišný ruch na trzích tak nelze čekat.

Druhořadé indikátory drama nepřinesou

Dnešní kalendář nabízí pouze méně zajímavá data, které nemají sílu pohnout kurzem hlavních měnových párů. Šance na výraznější pohyb tak existují v případě nečekaných zpráv. Takovými zprávami mohou být například novinky ve vývoji okolo Deutsche Bank.

Důvěra v eurozóně roste

Včerejšek přinesl příznivé údaje ze Spojených států. Předstihový indikátor ISM z průmyslu vzrostl ze 49,4 bodu na 54,5 bodu. Za jeho zlepšením stojí zejména větší počet nových zakázek v sektoru. Zvýšila se však i produkce a mírně posílil i subindex sledující zaměstnanost. Revize průmyslových PMI přinesla mírné zlepšení ve Francii. V Německu a za celou eurozónu zůstala čísla beze změny. I nadále odpovídají pozvolnému růstu HDP.

Britská premiérka včera představila plány ohledně vystoupení země z EU. Proces by měl oficiálně začít v březnu příštího roku. Theresa May prohlásila, že Velká Británie převezme zpět kontrolu nad imigrací. To na druhé straně znamená, že Britové nebudou mít plný přístup na jednotný evropský trh.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Klidnější den před zítřejším zasedáním ECB

Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.