Předběžné výsledky Fortuny výrazně lepší

28.01.2016 | 09:19 | fa ra | Diskuze

Sázková společnost Fortuna dnes ráno oznámila předběžné výsledky za rok 2015, které jsou výrazně vyšší než dřívejší odhady managementu. Přijaté sázky by měly dosáhnout 845 mil. EUR (oproti cíli 790 mil. EUR) a EBITDA upravená o jednorázové položky by měla klesnout jen o 3-6 % y/y (dosavadní cíl byl pokles o 25-30 %).

Foto: Web4Trader

 

Loňské investiční výdaje měly dosáhnout 9 mil. EUR, což je méně, než se čekalo. Důvodem je přesun určitých investic do Q1 16.

Zpráva je silně pozitivní a měla by tak způsobit podstatný růst ceny akcií. Po dobrých výsledcích za Q3 15 jsme sice čekali překonání celoročních cílů, ne však tak výrazné. Úplné výsledky hospodaření za rok 2015 včetně čistého zisku zveřejní Fortuna až 10. března.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
hospodářské výsledky, fortuna, pražská burza

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.