Příští obchodní týden bude na zámořských trzích kratší

04.09.2016 | 08:02 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Příští obchodní týden bude na zámořských trzích kratší o pondělí, kdy se v USA slaví Labor Day.

O něco slabší data z trhu práce zveřejněná v pátek přinesla podle úvodní reakce pro trhy spíše vzpruhu, jelikož snižují pravděpodobnost zvyšování úrokových sazeb. To by mohlo přinést klid na trhy i příští týden. Ve čtvrtek budou investoři sledovat zasedání ECB. Nečeká se změna sazeb (hlavní sazba je na 0 %) ani velikost měsíčních nákupů aktiv, která nyní činí 80 mld. EUR. Sledovat se bude spíše komentář prezidenta ECB Draghiho k potřebě uvolněné měnové politiky vzhledem k současné nízké inflaci a růstu. Celkově neočekáváme pro trhy výrazné impulzy a máme na vývoj příští týden neutrální výhled.

Z pohledu makrodat začne týden maloobchodními tržbami v eurozóně v pondělí (oček. +1,8 % r/r v červenci po +1,6 % v červnu). V USA bude podstatným makročíslem index nákupních manažerů ISM ve službách v úterý (oček. 55,3 po 55,5 b.) a v tentýž den budou známy podnikové objednávky v Německu (oček. -0,2 % r/r po -3,1 %). Ve středu pak naváže průmyslová produkce v Německu, která má zvolnit na +0,2 % r/r po +0,5 %. Ve čtvrtek ráno se bude sledovat zahraniční obchod Číny za srpen, kde se čeká zmírnění poklesu vývozů i dovozů (na -3,9 %, resp. -5 % r/r).

Zdroj:J&T

Podobná témata
ecb, čína, úrokové sazby, eurozóna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.