Příští týden na finančních trzích: Hospodářské výsledky BAC, GS, MS, YHOO, INTC, EBAY (USA), Unipetrol (ČR); béžová kniha Fedu

16.10.2016 09:14 | fa ra | Diskuze

Na co se zaměří investoři v příštím týdnu?

Foto: Web4Trader

I v příštím týdnu se trh zaměří především na výsledkovou sezónu již nejen v zámoří. Sledované budou banky (Bank of America, Goldman Sachs či Morgan Stanley) a technologie (Yahoo, Intel, eBay či SAP). Ale i jiné významné společnosti budou na pořadu týdne jako například Philip Morris Int., Hasbro či Mattel. Rozjezd výsledkové sezóny je prozatím s otazníkem a o to budou další zveřejnění důležitější a s větším vlivem na celkovou tržní náladu. Analytici J&T jsou v tomto ohledu více obezřetní vzhledem k tomu, že nesdílí tak optimistický výhled jako trh v průměru.

Z domácích informací se budeme soustředit na zahájení výsledkové sezóny na BCPP. Ve čtvrtek zveřejní čísla Unipetrol. Očekáváme provozní zisk EBITDA na zhruba 110 mil. Kč (-95 % r/r). Důvodem jsou především odstávky rafinérií a i nižší marže. Aktuální ovlivněná čísla budou dle našeho jen malým vodítkem pro investory. Důležitý bude komentář k ukončení odstávek a k očekávané budoucnosti marží v oboru. Celkově nečekáme výraznější tržní pohyb.

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme na středeční průmyslovou produkci (oček. +6,4 po +6,3 % r/r za září) a HDP za 3Q16 (oček. beze změny +6,7 % r/r). V USA se zaměříme na pondělní průmyslovou produkci (oček. +0,2 po -0,4 % m/m), středeční béžovou knihu Fedu a pravidelná data z trhu nemovitostí, která budou zveřejňována v průběhu celého týdne.

Zdroj:J&T

Podobná témata
fed, intel, hospodářské výsledky, béžová kniha, morgan stanley, unipetrol, goldman sachs, americké akcie, akcie, bank of america corp, sap ag, hasbro inc, mattel inc, yahoo! inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.