Příští týden na trzích - výsledky ČEZ, makra, doznívající výsledková sezóna

08.05.2016 | 09:00 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu budou investoři sledovat doznívající výsledkovou sezónu a ceny ropy. Očekáváme, že obrázek relativně slabé výsledkové sezóny se jen více potvrdí. Ceny ropy jsou velice volatilní a nedá se s větší pravděpodobností určit její další směr. Celkově jsme nadále opatrní a očekáváme pokračující prodejní tlak na akciových indexech. Navíc se investoři nebudou moci opřít o žádná výraznější makroekonomická data nebo měnověpolitické události.

Foto: ČEZ

Z domácích informací budeme sledovat výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní svá čísla ČEZ. Očekáváme 6,2% propad na EBITDA na 18 mld. Kč. Důvodem je růst nákladů, který více jak vyrovnal pozitivní výsledek z obchodování s elektřinou. Očekáváme potvrzení celoročního cíle. Celkově nečekáme, že by výsledky měly být významných tržním faktorem.

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme již na víkendová data z obchodní bilance. Exporty by měly vykázat nulový růst po +11,5 % r/r a importy by měly dále snížit propad na 4,0 % z -7,6 % r/r. V USA se pro příští týden zaměříme na páteční maloobchodní tržby (oček. +0,8 po -0,4 % m/m) a spotřebitelský sentiment univerzity Michigan (oček. 89,9 po 89 bodech). V Německu se zaměříme na pondělní podnikové objednávky (oček. +0,6 po -1,2 % m/m), úterní průmyslovou produkci (oček. -0,2 po -0,5 % m/m) a páteční HDP za 1Q16 (oček. +1,5 po +1,3 % r/r).

Zdroj:J&T

Podobná témata
čína, pražská burza, čez

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany

Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle HN žádají, aby nebylo výběrové řízení

Problémová italská banka Monte Paschi na burze silně roste. Vedení společnosti připravuje nový byznys plán.

Banca Monte dei Paschi di Siena SpA během obchodování v Miláně rostla v důsledku nadějí spojených s představením nového byznys plánu generálním ředitelem společnosti. Marco Morelli má představit nový byznys plán, který se má stát klíčem pro záchranu společnosti.

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Cena ropy dnes dnes oslabovala. Pochybnosti o zmrazení produkce OPEC přetrvávají

Ceny ropy dnes klesají a dostaly se až pod 50 dolarů za barel. Investoři začínají být skeptičtí k tomu, že se ropnému kartelu OPEC podaří nakonec dohodnout na snížení těžby ropy.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.