Akcie SunEdison: prodat

13.11.2015 | 09:38 | V Z | Diskuze

Analytik Gordon Johnson uvedl, že tržby a zisk na akcii vykázané společnosti SunEdison v souladu s všeobecně uznávanými účetními principy (GAAP) jsou nižší, než společnost odhadovala, ale převyšují konsensus trhu. Tyto výsledky však pravděpodobně nejsou důvodem prudkého poklesu ceny akcií SunEdisonu zaznamenaného na trhu od úterý.

 

Johnson se domnívá, že investoři pozbyli důvěru v odhady uváděné vedením společnosti. Společnost SunEdison ohlásila 7. října, že ve třetím čtvrtletí prodá projekty s celkovým výkonem 50-70 MW třetím stranám na obchodním trhu s hrubou marží ve výši 18-19 %. SunEdison ovšem prodal projekt s výkonem 41 MW s hrubou marží ve výši 9,6 % dle GAAP, výrazně mimo původní odhad.

Za druhé yieldco společnost TerraForm Power Inc, ze 43 % vlastněná SunEdisonem, oznámila před několika týdny,  že sníží hodnocení společnosti, a ujistila investory, že nemusí žádat SUNE o výpomoc ani investovat do skladů SUNE.

Společnost TerraForm nedodala žádnou analýzu ohledně sníženého hodnocení. Zavázala se k dalšímu dluhovému financování kapitálu skladu Invenergy. Johnson se domnívá, že tyto faktory vedly k tomu, že společnost TerraForm stáhla svůj původní odhad dividendy pro rok 2016 ve výši 1,75 dolaru na akcii.

Zdroj:bezinga

Podobná témata
hospodářské výsledky, sunedison

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: 3M, Boeing, LinkedIn, Amazon.com a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Hospodářské výsledky Philips nenaplnily očekávání analytiků

Nizozemská společnost Philips ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, zdaněním a odpisy o 14 procent na 649 milionů eur (17,5 miliardy Kč).

CME: Očekáváme pokračující růst, možné zvýšení výhledu

CME zveřejní výsledky hospodaření za 3. čtvrtletí 2016 zítra před otevřením trhu.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.