Prodat nyní akcie Apple? Analytici JPMorgan očekávají v letošním roce pokles tržeb

17.06.2016 10:29 | wa pe | Diskuze

Analytici z JPMorgan se blíže zaměřili na akcie Apple, kterým v nejbližší době nevěstí nic dobrého.  

Foto: Sabine Paul Croce

 

Po spíše optimistickém investičním doporučení a relativně vysoké cílové ceně akcií AAPL ze strany analytiků Credit Suisse  se titulu aktuálně věnují i jejich kolegové z investiční banky JPMorgan.

Analytik Rod Hall očekává, že nízká poptávka způsobí až 50% pokles prodaných zařízení Apple, především chytrých telefonů iPhone. Zatímco původně Hall očekával 23,5 milionů dodaných zařízení za fiskální rok 2016, nyní je to již pouze 11,9 milionu. Výrazně méně optimisticky hledí také na rozvoj segmentu nositelné elektroniky (wearables), která osloví do konce roku 2017 asi jen 7 % potenciálních zákazníků oproti dříve očekávaným 15 %. Apple Watch jsou podle Halla produktem s obrovským potenciálem, zákazníkům společnosti však bude chvíli trvat, než se s ním plně seznámí a docení jeho možnosti.

Analytik snížil svou cílovou cenu pro akcie Apple ze 125 USD za akcii na 105 USD za akcii s odůvodněním, že negativní krátkodobé fundamenty budou i nadále vyvíjet na akcie AAPL tlak do doby, než se cena přizpůsobí nové makroekonomickým podmínkám. Stejně jako v Credit Suisse tak Hall prorokuje v krátkodobém výhledu oslabování titulu, které by mělo být vyváženo celou řadou růstových impulzů v roce 2017. 

Otázku, zda raději nakoupit, nebo prodat akcie Apple, nepomoho vyřešit ani nedávné odhalení některých vylepšení produktů společnosti, titul se však vyznačuje příznivou valuací, která motivovala k nákupu například Warrena Buffetta, který v jeho dlouhodobou hodnotu očividně věří.  

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
warren buffett, iphone, apple, apple watch, akcie, podniky a byznys, jp morgan chase & co

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.