Projevy stratégů před zasedáním Fedu

16.09.2016 | 10:45 | Swissquote Ltd | Diskuze

Zasedání ECB skončilo a všechny pohledy se upírají na zasedání Fedu 21. září.

Foto: 401(K) 2012

Trhy zatím vstřebávají nízkou pravděpodobnost (28%) zvýšení sazeb. Stratégové mají málo času vysílat jestřábí signály, které by umožnily trhům zvýšení sazeb plně promítnout do cen.

Příští týden dojde k mnoha očekávaným projevům, hovořit bude například guvernér Lael Brainard, předseda newyorského Fedu Dudley nebo místopředseda Fischer. Myslíme si, že tyto projevy jako obvykle přinesou jen smíšené signály. Jsme přesvědčeni, že ke zvýšení sazeb dojde - minimálně před koncem roku.

Co se týče měny, poptávka po dolaru stoupne, pokud Fed zachová postoj, že zvýšení sazeb je možné v nejbližším termínu. Fed vysílá už nějakou dobu signály, ale k žádným krokům zatím nedošlo. Zvýšení sazeb loni v prosinci byl jen krok k získání důvěryhodnosti. Náš průzkum potvrzuje, že stav americké ekonomiky je výrazně nadhodnocený a bude tento pohled podporovat.

Současné výsledky jako nevýrobní i výrobní zpráva ISM prudce poklesly. Výrobní sektor vykazuje snížení, nevýrobní odvětví by se měla podle současných výsledků také začít propadat.

Při pohledu na míru nezaměstnanosti a růst mezd je jasné, že něco není v pořádku. Nezaměstnanost a růst mezd nemohou být tak nízké zároveň. Plná zaměstnanost by tlačila růst mezd výš, jenomže tak to není, naopak si to odporuje. Skutečností zůstává, že míra nezaměstnanosti je v USA silně podhodnocená.

Zároveň jsou zisky amerických společností stále utlumené nebo záporné. Akcie jsou na vzestupu, ale je to jen zásluha levných peněz.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
fed, úrokové sazby, eur/usd, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.Čti více

Hospodářské výsledky Philips nenaplnily očekávání analytiků

Nizozemská společnost Philips ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, zdaněním a odpisy o 14 procent na 649 milionů eur (17,5 miliardy Kč).

Největší americká pojišťovna AIG se stahuje z České republiky

Prodej českého byznysu je součástí dohod s kanadským finančním gigantem Fairfax.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.