RBA: srpnové snížení sazeb je na stole

21.07.2016 | 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Australská zpráva o pracovních místech, zveřejněná minulý čtvrtek, přinesla milé překvapení i přes mírné zvýšení míry nezaměstnanosti poslední měsíc druhého čtvrtletí o 0,1% na 5,9%.

Foto: Martin Howard

Toto zvýšení způsobilo z velké míry oživení spoluúčasti, která se zvýšila z 64,8% na 64,9%. Ekonomice se podařilo vytvořit 7,9 tis. pracovních míst (proti očekávaným 10 tis a revidovaným 19,2 tis v květnu), pracovní místa na plný úvazek vzrostla o 38,4 tis. a místa na částečný úvazek poklesla o 30,6 tis.

Silné výsledky míst na plný úvazek by se mohly vykládat jako náznak, že ekonomika konečně získává tah, ale tento předpoklad přehlíží skutečnost, že celkový trend v posledních měsících moc nadšení nevyvolává. Spoluúčast od začátku roku stále klesá. Přestože od ledna vzniklo 62,3 tis pracovních míst na částečný úvazek, za stejné období se ztratilo 19 tis. míst na plný úvazek.

Proto se nyní stavíme k australské ekonomice spíš opatrně a trpělivě a nevnímáme ji jako vyloženě býčí. Navíc očekáváme, že RBA na srpnovém zasedání přijde s dalším snížením sazeb, na červencovém zasedání si nechala ke snížení otevřené dveře. Rozhodnutí bude ale záviset do značné míry na vývoji úrovně inflace a vzhledem k neuspokojivým číslům v prvním čtvrtletí a nízkému očekávání pro druhé se zdá, že další uvolňování ze strany RBA je nevyhnutelné.

Na FX trzích aussie (AUD) zcela vymazal pobrexitové ztráty a vrátil se na 0,7650 dolaru. V pátek AUD/USD stále testoval 0,7648, protože riskantní vzestup začal slábnout. V případě prolomení čeká další rezistence na 0,7849 (max z 18. června), ale stěží projde, protože tradeřri mají na paměti uvolňující směr RBA.

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
austrálie, aussie, aud/usd, swissquote, usd/aud

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Bank of England může velebit devalvovanou libru

Propad libry se vlastně nevysvětlil

Vzestup kurzu amerického dolaru téměř u konce

Tradeři s USD se od posledního zasedání soustředí na tahouny mimo americké hospodářské ukazatele a politiku Fedu (DB, brexit).Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.