Realitní investor CPI vykázal za 1. polovinu roku hrubé výnosy z pronájmu 2,411 mld. Kč

04.10.2016 09:08 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Realitní investor CPI vykázal za 1. polovinu roku hrubé výnosy z pronájmu 2,411 mld. Kč, což je o 7 % více než v 1H 2015.

Zdrojem růstu byly hlavně akvizice hotelů v loňském roce a rovněž akvizice nákupních center na jaře 2016. CPI měla však i vyšší administrativní náklady vzhledem k většímu objemu služeb, které poskytuje v rámci skupiny CPI Property Group. V 1H16 také nezaúčtovala zisky z přecenění jako loni. Provozní výsledek byl tak o cca 3 % nižší než loni. Nicméně CPI výrazně ušetřila na úrokových nákladech po splacení či refinancování některých emisí dluhopisů. Čistý zisk tak meziročně vzrostl o 8 % na 889 mil. Kč. CPI rovněž uvedla, že v srpnu 2016 akvírovala společnost CPI Hotels, která provozuje ubytovací služby v hotelech vlastněných CPI. I tyto aktivity se tak začlení do hospodaření firmy. Celkově hodnotíme výsledky neutrálně.

Zdroj:J&T, Atlantik

Podobná témata
hospodářské výsledky, cpi property group

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Trump znovu varoval podniky před přemístěním výroby z USA

Budoucí prezident Spojených států Donald Trump dnes opětovně pohrozil vysokým dovozním clem společnostem, které se kvůli snížení nákladů rozhodnou přemístit továrny do zahraničí.

Ilustrační foto

V Bretani vyrábí tradiční japonskou pochoutku, sušeného tuňáka kacuobuši

Přijeli z Japonska až do Bretaně na západě Francie s poněkud bláznivým plánem: otevřít podnik na výrobu sušeného tuňáka kacuobuši. Jde o základní ingredienci japonské kuchyně, která se vyrábí v Japonsku podle receptu starého 300 let a která se nesmí vyvážet do Evropy.

Zapomeňte na hesla a zamykejte telefon místo nich otiskem svého prstu

Zní to jako skvělý nápad: zapomeňte na hesla a zamykejte telefon místo nich otiskem svého prstu. Je to pohodlné zabezpečení, i když asi ne tak bezpečné, jak byste si možná mysleli, píše agentura AP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.