Realitní investor CPI vykázal za 1. polovinu roku hrubé výnosy z pronájmu 2,411 mld. Kč

04.10.2016 | 09:08 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Realitní investor CPI vykázal za 1. polovinu roku hrubé výnosy z pronájmu 2,411 mld. Kč, což je o 7 % více než v 1H 2015.

Zdrojem růstu byly hlavně akvizice hotelů v loňském roce a rovněž akvizice nákupních center na jaře 2016. CPI měla však i vyšší administrativní náklady vzhledem k většímu objemu služeb, které poskytuje v rámci skupiny CPI Property Group. V 1H16 také nezaúčtovala zisky z přecenění jako loni. Provozní výsledek byl tak o cca 3 % nižší než loni. Nicméně CPI výrazně ušetřila na úrokových nákladech po splacení či refinancování některých emisí dluhopisů. Čistý zisk tak meziročně vzrostl o 8 % na 889 mil. Kč. CPI rovněž uvedla, že v srpnu 2016 akvírovala společnost CPI Hotels, která provozuje ubytovací služby v hotelech vlastněných CPI. I tyto aktivity se tak začlení do hospodaření firmy. Celkově hodnotíme výsledky neutrálně.

Zdroj:J&T, Atlantik

Podobná témata
hospodářské výsledky, cpi property group

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Tržby hutních a slévárenských firem v České republice loni meziročně klesly

Tržby hutních a slévárenských firem v České republice loni meziročně klesly o 4,1 procenta na 198,5 miliardy korun.

AT&T se dohodla na převzetí mediálního konglomerátu Time Warner Inc

(Aktualizace 9:33, 23. 10. 2016) Americká telekomunikační společnosti AT&T v noci na dnešek SELČ oznámila, že se dohodla na převzetí mediálního konglomerátu Time Warner za 85,4 miliardy dolarů (asi 2,1 bilionu Kč); celková hodnota transakce včetně dluhu Time Warner má činit 108,7 miliard dolarů (asi 2,7 bilionu Kč).

Andrej Babiš: čínská CEFC není moc transparentní. Vylobovali ji lidé spjatí s ČSSD

Čínská firma CEFC, která investuje v Česku, není podle místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO) moc transparentní.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.