Regionální měny včera neopustily své úzké koridory

20.11.2015 | 09:36 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Regionální měny včera neopustily svůj úzký koridor. Koruna se během dne pohybovala lehce nad úrovní měnově-politického závazku ČNB na hodnotě kolem 27,025 CZK/EUR.

 

Polský zlotý včera osciloval kolem hodnoty 4,25 PLN/EUR. Z této úrovně ho nevychýlilo ani zveřejnění zápisu ze zasedání polské centrální banky, kde asi nejdůležitější zprávou byla diskuze členů měnového výboru ohledně nejistoty dalšího směřování fiskální a všeobecně ekonomické politiky, která bude nastolena novou vládou. Trend kurzu nedodaly ani zveřejněná ekonomická data. Říjnové ceny průmyslových výrobců poklesly o 2,3 % y/y, což není dobrou zprávou pro růst spotřebitelských cen v Polsku. Stavební produkce prohloubila svůj meziroční pokles na 5,2 %. Další měsíční indikátory zaznamenaly růst. Maloobchodní tržby vzrostly o 3,6 % y/y v reálném vyjádření a o 0,8 % y/y v nominálním. Průmysl pak vzrostl o 2,4 % y/y, marginálně méně než očekával trh.

Maďarský forint pak svoje včerejší obchodování odvíjel kolem hodnoty 310,5 HUF/EUR bez dalších zásadních impulsů. Podněty pro pohyb kurzu přijdou dnes, kdy budou v

Maďarsku zveřejněny listopadové indikátory důvěry včetně jejich struktury.

Česká swapová výnosová křivka včera následovala svůj eurový protějšek a poklesla o bod po celé své délce.

Zdroj:KB

Podobná témata
čnb, czk, polský zlotý, maďarský forint, pln, huf, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Maďarská nezaměstnanost na historicky nejnižší hodnotě

Kalendář ekonomických událostí je v Česku a Polsku úplně prázdný. V Maďarsku bude zveřejněn další vývoj nezaměstnanosti.

Česká národní banka varuje před aktivitami společnosti CTB Online

Upozornění na aktivity společností CTB Online Ltd, CTB Payments Ltd a DAO Processing LTD, které v ČR nabízí možnost obchodování s měnovými páry a komoditami bez patřičného oprávnění.

Bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer: Kurz koruny bude cílem spekulantů, ČNB se musí připravit

Česká národní banka (ČNB) bude zřejmě po ukončení devizových intervencí, které udržují oslabenou korunu vůči euru, čelit velkému tlaku spekulantů.Čti více

Maďarská nezaměstnanost na historicky nejnižší hodnotě

Kalendář ekonomických událostí je v Česku a Polsku úplně prázdný. V Maďarsku bude zveřejněn další vývoj nezaměstnanosti.

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.