Regionální měny včera neopustily své úzké koridory

20.11.2015 09:36 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Regionální měny včera neopustily svůj úzký koridor. Koruna se během dne pohybovala lehce nad úrovní měnově-politického závazku ČNB na hodnotě kolem 27,025 CZK/EUR.

 

Polský zlotý včera osciloval kolem hodnoty 4,25 PLN/EUR. Z této úrovně ho nevychýlilo ani zveřejnění zápisu ze zasedání polské centrální banky, kde asi nejdůležitější zprávou byla diskuze členů měnového výboru ohledně nejistoty dalšího směřování fiskální a všeobecně ekonomické politiky, která bude nastolena novou vládou. Trend kurzu nedodaly ani zveřejněná ekonomická data. Říjnové ceny průmyslových výrobců poklesly o 2,3 % y/y, což není dobrou zprávou pro růst spotřebitelských cen v Polsku. Stavební produkce prohloubila svůj meziroční pokles na 5,2 %. Další měsíční indikátory zaznamenaly růst. Maloobchodní tržby vzrostly o 3,6 % y/y v reálném vyjádření a o 0,8 % y/y v nominálním. Průmysl pak vzrostl o 2,4 % y/y, marginálně méně než očekával trh.

Maďarský forint pak svoje včerejší obchodování odvíjel kolem hodnoty 310,5 HUF/EUR bez dalších zásadních impulsů. Podněty pro pohyb kurzu přijdou dnes, kdy budou v

Maďarsku zveřejněny listopadové indikátory důvěry včetně jejich struktury.

Česká swapová výnosová křivka včera následovala svůj eurový protějšek a poklesla o bod po celé své délce.

Zdroj:KB

Podobná témata
čnb, pln, huf, euro - společná evropská měna, czk - česká koruna, pln - polský zlotý, huf - maďarský forint

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

ČNB pokračovala v intervencích proti koruně, devizové rezervy rostly o 1,8 miliardy euro

Devizové rezervy České národní banky ke konci listopadu vzrostly proti říjnu o 1,8 miliardy eur na 80,3 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém vyjádření, v dolarovém klesly. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. Zároveň ČNB v říjnu provedla druhé nejvyšší intervence  od jejich zahájení.

Scotiabank: Investoři poprvé v roce 22016 zaujali medvědí postoj při obchodování s JPY

Forex tým Scotiabank rozebírá zprávu CFTC o měnách, která zahrnuje obchodování až do 29. 11. 2016. Nejdůležitějším detailem zprávy o sentimentu je podle banky obrat v náladě ohledně obchodování s JPY a skok měny do oblasti medvědího obchodování.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.