Rusko míří k zářijovému snížení sazeb

17.08.2016 | 07:10 | Swissquote Ltd | Diskuze

Rubl pokračuje ve vzestupném momentu, momentálně se obchoduje pod 65 rubly za dolar.

Foto: Waltie

Situace se pro zemi lepší, protože hospodářský výhled vykazuje známky jasného zlepšení. Červencové údaje o inflaci spadly na nejnižší úroveň za poslední dva roky - na meziročních 7,2%. Mohlo by se zdát, že strategie monetární politiky Elviry Nabiullianové se vyplácí. Navíc hlava Ruské centrální banky dala jasně najevo, že jedním z jejích hlavních cílů je zvýšit devizové a zlaté rezervy na 500 miliard dolarů, aby co nejvíce podpořila svoji měnu zlatem. To se jeví vzhledem k současnému kontextu globální nejistoty jako chytrý tah a tato strategie určitě pomáhá Rusku přitahovat investory.

Minulý čtvrtek zveřejněné údaje vykazují ruské zlaté a devizové rezervy v hodnotě 394,4 miliard dolarů a naznačují pokračující vzestup k cílové hodnotě centrální banky.

Zatím peníze tečou do rublu, zatímco ropa se i přes odraz stále obchoduje na nízké úrovni. Korelace mezi ropou a rublem se snižuje. Jsme přesvědčeni, že ceny ropy nejsou momentálně hlavním zaměřením trhu.

Z našeho pohledu současný příliv rublu pochází spíš ze snížení kontroly centrální banky. Například Bank of England snížila na začátku minulého týdne poprvé po sedmi letech sazby a oznámila, že chce výrazně rozšířit cíl nákupního programu. Peníze poplynou na finanční trhy a myslíme si, že investoři budou všude možně usilovat o zisk. Struktura trhu se definitivně mění. Akcie se nyní nakupují kvůli výnosům z dividend, zatímco dluhopisy se pořizují kvůli zhodnocení kapitálu. Proto vidíme příliv do RUB.

Ruská měny potom posiluje a tento celkový vzestup je třeba sledovat. Proto si myslíme, že Ruská banka pravděpodobně na příštím zasedání v září začne znovu uvolňovat. K poslednímu snížení sazeb došlo v červnu, kdy se sazby snížily z 11% na 10,5%. Nyní očekáváme snížení na 10% - což je stále sazba, jaké nelze dosáhnout nikde jinde na trzích. RUB je určitě vhodný pro obchod carry a měl by dál posilovat. RUB nyní využívá postavení bezpečného ráje.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
ruská ekonomika, rusko, rub, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Bank of England může velebit devalvovanou libru

Propad libry se vlastně nevysvětlil

Vzestup kurzu amerického dolaru téměř u konce

Tradeři s USD se od posledního zasedání soustředí na tahouny mimo americké hospodářské ukazatele a politiku Fedu (DB, brexit).

Riskantní obchody vypadají stále lákavě

Přes mírný vzestup globálních výnosových křivek zůstávají carry obchody s měnami EM zajímavé.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.