S BoT mimo hru nakupujte THB

28.09.2016 07:35 | fa ra | Diskuze

Zasedání BoJ a Fedu mají na trhy zklidňující vliv a investoři se mohou vrátit k riskantnějším aktivům.

Foto: Peter Hellberg

Ohledně EM měn zůstáváme býčí a nadále hledáme příležitosti ve státech s upevňujícími se ekonomickými ukazateli, stabilními zisky a nízkou závislostí na vývozu komodit. Tato kritéria splňuje Thajsko. Thajská banka v poslední době nechala úrokovou sazbu na 1,50%. Protože hospodářské výsledky se nadále zlepšují, očekáváme, že BoT se rozhodne nevyužít monetární politiku na ochranu THB před posilováním. Růst vykazuje známky solidního zlepšení, výrobní PMI stouplo po poklesu na 49,3 na 49,8 a naznačuje, že HDP zůstává meziročně v riskantním tempu 3,5%. Inflace zůstává utlumená spotřebitelskou inflací meziročně na 0,29%. Vzhledem ke zlepšujícím se podmínkám se zdá, že není důvod měnit podpůrné monetární podmínky silnějším THB, který by podpořil urychlení růstu vedením BoT, a tím by klesla pravděpodobnost snížení sazeb v roce 2017.

Rostoucí přebytky Thajska kladou přetrvávající tlak na THB. BoT pak musela vstoupit do hry, aby ukončila přebytečnou likviditu přímou FX intervencí. Intervence zvýšila letos FX rezervy o 26 miliard dolarů na 180,7 miliard dolarů. Existují náznaky, že banky drží přebytečný kapitál kvůli nedostatečné návratnosti výnosů dluhopisů v krátkodobých možnostech. Navíc narůstá očekávání, že fiskální stimuly vlády povedou k růstu úvěrů a poskytnou úvěrové příležitosti pro likviditu. Poslední dobou se ale THB vrací zpátky do BoT, než aby se půjčoval do reálné ekonomiky. Pokud by se přebytky zvýšily a/nebo banky budou dál sedět na penězích, BoT by byla nucena zareagovat.

BoT má několik možností, například nedělat nic v naději, že Fed zvýší sazby, uvolnit tlak z riskantních aktiv, řídit požadavek na rezervy (RRR), zpomalit FX intervenci ze současných 3-4 miliard dolarů měsíčně. A nakonec by BoT mohla snížit úrokové sazby a tím snížit spekulativní poptávku a cenu sterilizace. BoT ale poslední dobou vyjádřila spokojenost s politickou strategií a není pravděpodobné, že by ji měnila, aby se vypořádala s problémy přebytečné likvidity. Proto zůstáváme ohledně THB býčí a očekáváme, že USD/THB rozšíří medvědí trend na 34,50. Tradeři očeká

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
thajsko, thajský bat, swissquote, thb

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.

Bank of England může velebit devalvovanou libru

Propad libry se vlastně nevysvětlilČti více

Cena ropy dnes vykazuje mírný růst. Trhy vyčkávají na další kroky OPEC

Ceny ropy na světových trzích na konci týdne dál mírně rostou, obchoduje se však v úzkém rozpětí.

Vlastník Karlovarské Becherovky se svou nejnovější akvizicí vrací na americký trh

Druhý největší výrobce alkoholických nápojů na světě Pernod Ricard převezme většinu ve firmě Smooth Ambler Spirit. Francouzská likérka se tak vrací na americký trh s whisky, který opustila v roce 2009.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.