Seadrill si údajně najala na restrukturalizaci dluhů Houlihan a Morgan Stanley

31.03.2016 | 10:54 | V Z | Diskuze

Offshore těžební společnost Seadrill, která se potýká s největším zadlužením mezi ropnými firmami, si najala společnosti Houlihan Lokey a Morgan Stanley na poskytování poradenství při jednáních o restrukturalizaci úvěrů a dluhopisů v celkové hodnotě 11 miliard dolarů. Podle agentury Bloomberg to uvádějí dva zdroje obeznámené se situací.

Foto: David Mark

 

Bankovní věřitelé Seadrillu v březnu ustanovili výbor, který pověřili vedením jednání, a najali si poradenskou společnost Lazard a právní kancelář White & Case, uvádějí zdroje, které si přejí zůstat v anonymitě, protože jde o důvěrné informace.

Offshore těžební společnosti se potýkají s neschopností splácet dluhy. Konkurence a omezené investice ropných firem snižují zisky. Klesající poptávka po službách ropných plošin vedla letos k propadu tržeb největších poskytovatelů offshore těžařských služeb o 25 % a pokles v roce 2017 dosáhne nejméně 10 %, tvrdí analytik Bloomberg Intelligence Andrew Cosgrove.

Společnost Seadrill vydala nezajištěné dluhopisy v hodnotě 2,6 miliardy dolarů a úvěry od bank dosahují hodnoty 8,4 miliardy dolarů. Celkově 3,5 miliardy dluhů je podle údajů agentury Bloomberg splatných ke konci příštího roku. Hodnota dluhopisů v celkové výši 948 milionů dolarů nyní dosahuje 45 centů vůči 1 dolaru nominální ceny.

Akcie Seadrillu kolem 11:00 SEČ odepisují v Oslu 4,6 %.

Zdroj:Bloomberg

Podobná témata
komodity, morgan stanley, cena ropy, akcie, podnik a byznys, seadrill ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.