Šest doporučení analytiků pro akcie z biotechnologií a biomedicíny s růstovým potenciálem 50 – 150 %

28.09.2016 | 05:55 | V Z | Diskuze
Foto: NIAID

Biotechnologický a farmaceutický průmysl vstoupil do nejistého období. Před americkými prezidentskými volbami se množí obvinění firem z tohoto oboru týkající se cenové kontroly a umělého vyhánění cen směrem vzhůru. Hodnocení firem přitom rapidně poklesly již před rokem 2016. Investoři si přesto stále uvědomují, že lék na rakovinu či na vzácnou a doposud neléčitelnou nemoc má doslova cenu zlata.

Velká část zvyšování ratingů probíhá v oblasti biotechnologií, bioléčby a rostoucích farmaceutických společností. Někteří analytici předpovídají až závratný růst ve výši 50 – 150 %, či dokonce ještě více.

Nabízíme Vám výběr šesti doporučovaných titulů ze sektoru biotechnologií a bioléčby, u nichž analytici zvýšili rating a předpokládají masivní růstový potenciál.

Achillion Pharmaceuticals

Makléřská a investiční společnost Wedbush Securities udělila farmaceutické firmě Achillion Pharmaceuticals v pátek 23. září úvodní rating Outperform a stanovila cílovou cenu ve výši 13 dolarů za kus. Od té doby se objevily další pozitivní zprávy týkající se Achillionu. 

 

Puma Biotechnology

Credit Suisse udělila akciím firmy Puma Biotechnology 22. září rating Outperform. Především však zvýšila cílovou cenu akcií této biotechnologické společnosti na 111 dolarů za kus z předchozích 54 dolarů. Vyšší cílová cena vychází ze zvýšeného očekávání týkajícího se léku Neratinib. Credit Suisse ve své zprávě uvádí:

Vnímáme odsouhlasení dohody o mlčenlivosti týkající se neratinibu ze strany amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) jako klíčový faktor snižující riziko, dále podpořený prohlášením vedení firmy, že FDA neshledala po šedesáti dnech revize léčiv žádné problémy. … Očekáváme, že standardní desetiměsíční revize léčiva skončí úspěšně v červenci 2017 (Puma Biotechnology nepožádala o přednostní řízení).

Akcie Puma Biotech minulou středu uzavřely o 4,3 % výše na hodnotě 67,97 dolarů za kus a ve čtvrtek po oznámení ratingu Credit Suisse vzrostly o dalších 4,8 % na 71,25 dolarů. Týdenní obchodování zakončily na hodnotě 68,08 dolarů za kus. Rozpětí ceny v uplynulých 52 týdnech přitom sahá od 19,74 dolarů po 94,93 dolarů za akcii. Konsensuální cílová cena činí 86,00 dolarů za akcii. Ještě v letech 2014 a 2015 přitom hodnota akcií Puma Biotech přesahovala 200 dolarů za kus.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
analýzy, puma biotechnology, obchodovaní s akciema, achillion pharmaceuticals, biodelivery sciences, aviragen therapeutics, biotime, inotek pharmaceuticals

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.

Zlato, dluhopisy a korelace s akciemi

Zlato a dluhopisy mají tendenci se v posledních měsících pohybovat ve stejném směru jako akcie.Čti více

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.