Šest nejočekávanějších zářijových rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USA. Je vhodné dotčené akcie koupit ?

07.09.2016 | 14:01 | Ne Ro | Diskuze

Nově vyvinutá léčiva farmaceutických a biotechnologických společností se obecně musejí podrobit zdlouhavému procesu klinického testování dříve, než jim je udělen souhlas pro vypuštění na trh.

Foto: NIAID

 

S tím je spojena celá řada rizik, zvláště pokud dané léčivo testovací fází úspěšně neprojde a tudíž nedostane patřičné úřední povolení. Akcie takové společnosti pak často padají ke dnu. Naopak, pokud léčivo testovací fázi zdárně přestojí a úřední souhlas obdrží, může to představovat pro danou společnost, která ho vyvinula, masivní pohyb vzhůru. Akcie doslova poletí. Stručně řečeno, existence těchto společností mnohdy v případě USA stojí a padá na rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA) v návaznosti na výsledky klinických testů.

Analytici z Wall St. shromáždili několik významných rozhodnutí FDA, která se v souvislosti se střední a pokročilou fází klinického testování očekávají v průběhu září a u daných společností doplnili obchodní pásmo a cílovou cenu. I tak je třeba podotknout, že neexistuje žádná záruka, že níže uvedená data zůstanou beze změn, jelikož jsou ovlivňována mnohými faktory vnitřního i vnějšího rázu. Mnohé ze změn sice mohou mít ve výsledku pozitivní dopad, jiné mohou pro dotčenou společnost představovat katastrofu. Při svém rozhodování a délce jeho trvání se FDA řídí prioritou, která je danému léčivu pro schválení přisouzena. Přednostně pak řeší ta z nich, která vykazují slibný potenciál stran významnějšího posunu v léčbě, prevenci či diagnostice určité choroby.

Achillion Pharmaceuticals

V polovině srpna, farmaceutická společnost Achillion Pharmaceuticals Inc. (NASDAQ: ACHN) oznámila předběžné výsledky pokračující fáze 2a klinického testování, v rámci něhož se vyhodnocují orální kombinace obsahující odalasvir, AL-335 a simeprevir, které byly akceptovány pro prezentaci na EASL - odborná konference Americké hepatologické asociace v Paříži. Studie je prováděna společně s Alios BioPharma, součástí Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson (NYSE: JNJ). Data budou představena v pátek, 23. září. Fáze 2a má za cíl prokázat bezpečnost, farmakokinetiku a účinnost dubletů a tripletů sestávajících z odalasviru a AL-335 s/bez simepreviru, a to v léčbě pacientů infikovaných genotypem 1 viru hepatitidy C (HCV) pro léčbu v trvání do osmi týdnů. Úterní uzavírací cena akcií společnosti Achillion byla 8,36 USD. Analytici Wall Street očekávají cílovou cenu 9,71 USD a obchodní pásmo za období 52 týdnů od 5,57 USD do 10,95 USD. Úterní uzavírací cena akcií společnosti Johnson & Johnson byla 119,75 USD. Analytici Wall Street očekávají cílovou cenu 126,72 USD na akcii a obchodní pásmo za období 52 týdnů: 89,90 USD - 126,07 USD.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
farmaceutický průmysl, fda, farmaceutické akcie, biotechnologie, mast therapeutics inc, array biopharma inc., achillion pharmaceut, amarin corp ads, novavax inc, threshold pharmactl

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Exelixis poráží Pfizer. Jejich lék ve střední fázi studie rakoviny ledvin je zatím úspěšný

Exelixis poráží Pfizer. Jejich lék ve střední fázi studie rakoviny ledvinje zatím úspěšný.

Mylan zaplatí úřadům ve Spojených státech 465 milionů dolarů za urovnání obvinění

Americká farmaceutická společnost Mylan zaplatí úřadům ve Spojených státech 465 milionů dolarů (více než 11 miliard Kč) za urovnání obvinění, že si v rámci státního programu zdravotní péče pro chudé Medicaid účtovala příliš vysokou cenu za prostředek EpiPen používaný k akutní léčbě alergických reakcí.

Mylan má u Epipenu větší zisky, než vypověděl před Kongresem. "Zapomněl" totiž na daň

Výkonná ředitelka farmaceutické společnosti Mylan, Heather Breschová, vypověděla minulý týden před komisí Kongresu USA, že společnost Mylan má z jednoho  dvojbalení Epipenu zisk okolo 100 USD.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.