Skupina MOL se v oblasti udržitelnosti zařadila mezi 15 procent nejlepších společností na světě

15.09.2016 12:51 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Skupina MOL se opětovně stala součástí světového indexu udržitelnosti – Dow Jones Sustainability World Index (DJSWI).

Foto: Web4Trader

Na základě svého výkonu v oblasti udržitelnosti se umístila mezi 15 procenty nejlepších společností světa a je jedinou společností z regionu střední a východní Evropy, která je zahrnutá do tohoto indexu.

Hodnocení uskutečnila společnost RobecoSAM, která se specializuje na investice v oblasti udržitelnosti. Společnost RebecoSAM hodnotila 68 největších veřejně obchodovatelných integrovaných společností v ropném a plynárenském sektoru, ale zařadit do indexu doporučila pouze 10 z nich. Po zahrnutí do indexu DJSWI se Skupina MOL zařadila mezi nejlepších 15 procent společností z celého světa.

Skupina MOL byla v Dow Jones Sustainability World Index uvedená už v letech 2010 a 2011 a stala se tak opět součástí indexu po pětileté přestávce. Do DJSWI se mohou dostat jen mezinárodní společnosti, které jsou na základě měření udržitelnosti v porovnání s podobnými průmyslovými společnostmi hodnocené jako nejlepší. Kritérii jsou faktory týkající se životního prostředí a výkonu v oblasti společenské zodpovědnosti. V potaz se bere také ekonomická udržitelnost.

„Naším cílem je úplná integrace udržitelnosti do našich každodenních činností. Ať už působíme kdekoliv na světě, je pro nás velmi důležitá bezpečnost zaměstnanců, komunit a životního prostředí. Zahrnutí do světového indexu DJSWI upevňuje naše odhodlání neustále se zlepšovat i v oblasti udržitelnosti. Uznání si proto zaslouží každý, kdo ve Skupině MOL pracuje na zdokonalování našich postupů a zvyšování našeho výkonu v této oblasti, ať už se tomu tak děje na výrobních provozech či v kancelářích,“ řekl József Molnár, generální ředitel Skupiny MOL.

 

O indexech Dow Jones

Indexy S&P Dow Jones (S&P Global) jsou největším celosvětovým zdrojem pro koncepci různých indexů, sběr dat a průzkum. Jsou východiskem pro ukazatele finančního trhu, jako jsou S&P 500® a Dow Jones Industrial Average®. S více než miliónem indexů a více než 120letou zkušeností definují indexy S&P Down Jones způsob, jakým investoři hodnotí trhy a obchodují na nich. 

 

O Skupině MOL

Skupina MOL je vedoucí mezinárodní, integrovaná ropná a plynárenská společnost se sídlem v maďarské Budapešti. Aktivně působí ve více než 30 zemích světa s dynamickou mezinárodní základnou 26 000 zaměstnanců a více než 100letou tradicí. Aktivity Skupiny MOL v oblastech průzkumu a těžby přitom vycházejí z více než 75leté zkušenosti. V současnosti Skupina provádí těžbu v osmi zemích a průzkum ve třinácti zemích světa. MOL provozuje čtyři rafinerie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného řízení dodavatelského řetězce v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Skupina MOL má také vlastní síť bezmála 2 000 čerpacích stanic v deseti zemích střední a jihovýchodní Evropy.

Zdroj:MOL Group

Podobná témata
maďarsko, index dow jones, mol group

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Akcie neopouštějte, volte však ty pravé, radí největší správce majetku na světě

I přes všechna zakolísání v průběhu roku pokračují akcie v USA ve své býčí fázi, nabízí se tak otázka, kdy tato skončí a jak velký propad to bude znamenat. Jsou investice do akcií stále rozumnou volbou?

Americké akcie vstoupily do posledního čtvrtletí s drobnou ztrátou

Americké akcie zahájily čtvrté čtvrtletí mírným poklesem, za kterým stály zejména finanční společnosti a rozvodné podniky.Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.