Skupina MOL se v oblasti udržitelnosti zařadila mezi 15 procent nejlepších společností na světě

15.09.2016 12:51 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Skupina MOL se opětovně stala součástí světového indexu udržitelnosti – Dow Jones Sustainability World Index (DJSWI).

Foto: Web4Trader

Na základě svého výkonu v oblasti udržitelnosti se umístila mezi 15 procenty nejlepších společností světa a je jedinou společností z regionu střední a východní Evropy, která je zahrnutá do tohoto indexu.

Hodnocení uskutečnila společnost RobecoSAM, která se specializuje na investice v oblasti udržitelnosti. Společnost RebecoSAM hodnotila 68 největších veřejně obchodovatelných integrovaných společností v ropném a plynárenském sektoru, ale zařadit do indexu doporučila pouze 10 z nich. Po zahrnutí do indexu DJSWI se Skupina MOL zařadila mezi nejlepších 15 procent společností z celého světa.

Skupina MOL byla v Dow Jones Sustainability World Index uvedená už v letech 2010 a 2011 a stala se tak opět součástí indexu po pětileté přestávce. Do DJSWI se mohou dostat jen mezinárodní společnosti, které jsou na základě měření udržitelnosti v porovnání s podobnými průmyslovými společnostmi hodnocené jako nejlepší. Kritérii jsou faktory týkající se životního prostředí a výkonu v oblasti společenské zodpovědnosti. V potaz se bere také ekonomická udržitelnost.

„Naším cílem je úplná integrace udržitelnosti do našich každodenních činností. Ať už působíme kdekoliv na světě, je pro nás velmi důležitá bezpečnost zaměstnanců, komunit a životního prostředí. Zahrnutí do světového indexu DJSWI upevňuje naše odhodlání neustále se zlepšovat i v oblasti udržitelnosti. Uznání si proto zaslouží každý, kdo ve Skupině MOL pracuje na zdokonalování našich postupů a zvyšování našeho výkonu v této oblasti, ať už se tomu tak děje na výrobních provozech či v kancelářích,“ řekl József Molnár, generální ředitel Skupiny MOL.

 

O indexech Dow Jones

Indexy S&P Dow Jones (S&P Global) jsou největším celosvětovým zdrojem pro koncepci různých indexů, sběr dat a průzkum. Jsou východiskem pro ukazatele finančního trhu, jako jsou S&P 500® a Dow Jones Industrial Average®. S více než miliónem indexů a více než 120letou zkušeností definují indexy S&P Down Jones způsob, jakým investoři hodnotí trhy a obchodují na nich. 

 

O Skupině MOL

Skupina MOL je vedoucí mezinárodní, integrovaná ropná a plynárenská společnost se sídlem v maďarské Budapešti. Aktivně působí ve více než 30 zemích světa s dynamickou mezinárodní základnou 26 000 zaměstnanců a více než 100letou tradicí. Aktivity Skupiny MOL v oblastech průzkumu a těžby přitom vycházejí z více než 75leté zkušenosti. V současnosti Skupina provádí těžbu v osmi zemích a průzkum ve třinácti zemích světa. MOL provozuje čtyři rafinerie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného řízení dodavatelského řetězce v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Skupina MOL má také vlastní síť bezmála 2 000 čerpacích stanic v deseti zemích střední a jihovýchodní Evropy.

Zdroj:MOL Group

Podobná témata
maďarsko, index dow jones, mol group

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Za celý týden si Dow Jonesův index připsal 0,1 procenta. Index S&P 500 však klesl o procento

Americké akcie včera uzavřely bez větších změn, zpráva o listopadovém vývoji na trhu práce ve Spojených státech neměla na obchodování výraznější vliv.

Ilustrační foto

Nasdaq včerejší bitvu na akciových trzích prohrál, index Dow Jones na novém rekordu

Americké akciové indexy uzavřely obchodování smíšeně. Dow Jonesův index se díky bankovním a energetickým podnikům vyšplhal na nové rekordní maximum, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq stáhl dolů výrazný pokles akcií technologických společností.

ČEZ prodal Slovnaftu podíl v teplárně zásobující bratislavskou rafinerii

Energetická skupina ČEZ včera oznámila, že prodala Slovnaftu svůj podíl ve společnosti CM European Power Slovakia. Část vlastnila skrze CM European Power International, společný podnik s maďarským MOLem.Čti více
Ilustrační foto

Co lze očekávat od dnešní ECB?

Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání svých guvernérů zřejmě dál prodlouží nákupy dluhopisů, jimiž podporuje hospodářský růst a snaží se v eurozóně podpořit inflaci. Doposud platilo, že ECB s nákupy skončí v březnu příštího roku.

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.