Souboj s trendem prohrajete! Takové varování teď dávají býci medvědům a akcie dál rostou

12.08.2016 | 06:23 | Ne Ro | Diskuze

Vyberte si jiné místo k boji a nebojujte proti rally na americkém akciovém trhu, vzkazují analytici z Citi. Akcie podle nich určitě porostou!

Foto: MartialArtsNomad.com

Býčímu trhu na amerických akciových trzích ještě neodzvonilo, tvrdí analytici Citigroup.

Nedávno dosažená absolutní maxima, vysoká valuace akcií a rostoucí politická nejistota, to všechno jsou signály, které na indexu S&P 500 doslova křičí „prodávejte akcie!“ Doporučení z minulého čtvrtka zní: Odolat nutkání prodat.

S&P po poslední rally vylepšuje zisky, výhled na vyšší dividendy a zpětný odkup akcií činí americký akciový trh atraktivní. Index zaznamenal v minulém měsíci rekordní uzavírací hodnoty, kterými jen podtrhl svou výrazně vyšší výkonnost ve srovnání s akciemi na světových trzích. To popudilo tak zvané hodnotové investory proti americkému akciovému trhu.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní hru a napište si o svou odměnu.

  

Akciový trh v USA se dlouho tvářil jako nadhodnocený vzhledem k zahraničním trhům, ale přesto ve srovnání s nimi zkrátka odmítá vykázat nižší výkonnost. Býci na amerických akciích ještě nejsou u konce s dechem. Ti z investorů, již aktuálně přemýšlí o tom, že dají od indexu S&P 500 ruce pryč, by měli pochopit, že americký akciový trh se v současnosti vyznačuje charakteristikami, které jsou pro zahraniční investory velmi lákavé. Po nějaké době bude výhodné tuto sázku na tržní momentum opustit, ale prozatím nehodláme proti tomuto trendu bojovat, dodávají analytici z Citi.

V Citi zachovávají pro akcie v USA neutrální investiční doporučení, přestože uznávají, že jeho snížení vypadá lákavě. Mezi důvody lze nalézt solidní zpětný odkup akcií, silné cash flows, slušnou aktivitu M&A a lepší hodnoty ve srovnání s dluhopisy. Citi oceňuje rozvojové trhy ratingem „overweight.“ a ratingem "underweight" evropský akciový trh, mimo Británii. Když přidáme zpětný odkup akcií, pak americké společnosti akcionářům vracejí více peněz než trhy jiné. Zatímco investoři s nákupem akcií nadále váhají, máme sklon upřednostnit trh, v němž společnosti s největší pravděpodobností nebudou dosahovat takové efektivity, jako právě ty americké. A to se nemusí vyplatit, protože trend amerických akcií je silně rostoucí.

Stratégové varují přespříliš netlačit na akciový trh USA, poněvadž tlak na ziskové marže plus nejistota před výsledkem blížících se prezidentských voleb v USA by mohla vyvolat na trhu paniku.

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
americké akcie, kapitálové trhy, index s&p 500, citigroup inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.