Špičky volatility GBP

31.05.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Měsíční volatilita GBP/USD včera vyletěla vzhůru, když všechno překrylo nevyzpytatelné referendum o EU. Očekáváme, že volatilita GBP zůstane vysoká, protože debaty nabývají na intenzitě a rozdíl mezi bookmakery naznačovanou pravděpodobností a celkovými odhady se zvětšuje.

Foto: Public Domain

Překvapivé je, že křivka volatility GBP po hlasování klesne (a míří níž) a srovná se s volatilitou ostatních měn G10. GBP/USD se dál obchoduje nad běžnou cenou proti poptávce, protože tradeři zohledňují riziko poklesu. Bookmakery uváděná průměrná pravděpodobnost hlasování pro odchod z EU klesla před dvěma týdny z 28% na 21%. Průzkumy veřejného mínění naznačují posun stejným směrem, jen méně dramatický. Všechny odhady nyní naznačují 44% pro setrvání v EU (zvýšení proti 43%) proti 41% (pokles ze 44%) pro odchod z EU. Online odhady, které přidávají na nejistotě, uvízly na 45% pro obojí.

 

Komunikace je klíčem k veřejnému mínění

Hlasování zůstává těsné a bez debatování o tématech referenda, pokud by se rozhodovalo pouze na základě současného nepřehledného stavu, se obáváme, že výhled pro kampaň za odchod z EU by nebyla 23. června úspěšná. Ve čtvrteční debatě BBC o „Brexitu“ se zastánce odchodu z EU pan Johnson zarazil u otázky, jestli by brexit znamenal, že lidé budou potřebovat na cesty do Evropy víza a volil odpověď: „Nevím.“ Ten večer zřejmě vyhrála kampaň za setrvání. Obecně lze říci, že šíření paniky strany, která je pro setrvání, poskytla britské veřejnosti přesvědčivější a uspořádanější argumenty. Pokud se blok toužící po odchodu z EU nesemkne a nedomluví se na jasné jednotné komunikační strategii, očekáváme, že Velká Británie v EU zůstane.

 

Swissquote

 

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
velká británie, gbp/usd, brexit, swissquote, gbp - britská libra

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.Čti více

Frankfurtská burza ztrácí, společnosti Deutsche Börse a Linde představily výsledky

Evropské kapitálové trhy ztrácí a ani Frankfurt není výjimkou. V posledních dnech výrazně vzrostly výnosy světových dluhopisů, např. německý desetiletý bond se obchoduje s výnosem 0,185 %, nejvyšším od přelomu května a černa letošního roku.

Ilustrační foto

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev svými výsledky analytiky nepotěšil

Největšímu světovému pivovaru Anheuser-Busch InBev klesl ve třetím čtvrtletí hrubý provozní zisk (EBITDA) o dvě procenta na 4,03 miliardy USD (100 miliard Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.