Společnost NWR zveřejnila nový strategický plán

21.12.2015 | 09:59 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Těžební společnost NWR po skončení pátečního obchodování zveřejnila nový strategický plán. Ten počítá se zavřením dolů Paskov a Lazy, což přinese výrazné snížení ročního objemu těžby z letošních až 8 mil. tun na 6,6 mil. v příštím roce a jen 4,8 mil. tun v roce 2020. Firma také uvedla, že zhoršení výhledu pro ceny uhlí povede na konci roku ke snížení objemu ekonomicky vytěžitelných zásob uhlí.

Foto: NWR

 

 

Podle ilustrativních výpočtů NWR by provozní zisk EBITDA mohl v letech 2016-17 zůstat v mínusu, pak by dosahoval zisku 16-40 mil. EUR. To však předpokládá značný růst cen uhlí oproti úrovním odhadovaným pro příští rok, v případě koksovatelného uhlí o 33 %, u energetického uhlí dokonce o 44 %. I při těchto optimistických předpokladech by NWR v následujících pěti letech na pokrytí provozních ztrát a nutných investic potřebovalo 144 mil. EUR. Zmiňované zavření dolů by si navíc vyžádalo dalších 85-100 mil. EUR. Celkem to tedy znamená, že i při značném růstu cen uhlí by NWR v následujících letech přišlo o více než 6 mld. Kč.

Je tak zřejmé, že NWR nedokáže uhradit své dluhy splatné v roce 2020. Naopak je spíše pravděpodobné, že bez získání nového kapitálu do té doby nepřežije. Zpráva podle našeho názoru potvrzuje, že finanční situace firmy je zoufalá. Ponecháváme náš negativní výhled pro cenu akcií a v nejbližší době nevidíme žádný faktor, který by jej mohl změnit.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
nwr, pražská burza

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.