Společnost Pegas v rámci zpětného odkupu koupila již více jak 428 tis. kusů akcií

04.01.2016 | 09:16 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Společnost Pegas v rámci svého programu zpětného odkupu koupila již více jak 428 tis. kusů akcií, což představuje 4,643% podíl na celém základním kapitálu firmy. Pegas je tak již blízko naplnění oznámených podmínek, kdy lze odkoupit 5 % akcií, a to do 14. června 2016.

Foto: Pegas Nonwovens

 

 

 

Otázkou nadále zůstává, jakým způsobem Pegas vlastní akcie využije. Jednou z možností, se kterou i počítáme v naší prognóze, je jejich zrušení a adekvátní snížení základního kapitálu. Předpokládáme, že k tomu dojde během druhé poloviny roku 2016. Druhou variantou je, že akcie budou použity v rámci vypořádání warrantů u manažerského motivačního programu. Takový způsob jejich využití však pokládáme za negativní z pohledu ostatních akcionářů, když de facto 5 % firmy (pokud bude využit maximální možný objem odkupu) připadne do rukou managementu Pegasu, což by se následně odrazilo i na nižším ocenění společnosti.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
pegas nonwovens, zpětný odkup akcií, pražská burza

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.