Státní dluhopisy jsou mrtvé, ať žijí dividendové akcie!

05.10.2016 | 07:05 | wa pe | Diskuze

Po několika letech, kdy cena za státní dluhopisy vytrvale rostla se zdá, že dochází k výrazné korekci. Analytici z Deutsche Bank proto vybrali akcie se stabilní a lákavou výší dividendy, které můžete do svého investičního portfolia zařadit jako náhradu.

Foto: nyphotographic.com

Za poslední desetiletí činil celkový výnos 10letých státních dluhopisů USA 6 %, a skoro tak dorovnal výkonnost indexu S&P 500. Netřeba dodávat, že ve srovnání s moderní historií investování se jedná o jednoznačnou anomálii, která, jak se domnívají analytici Deutsche Bank, se chýlí ke svému konci.

Proto přinesli pět akciových titulů s velkou tržní kapitalizací, které by mohly díky své dividendě být více než slušnou náhradou.

Chevron

Chevron (NYSE:CVX) je dobrá volba pro investory, kteří se poohlížejí po dlouhé pozici v energetickém sektoru. Jedná se o integrovanou společnost těžící, zpracovávající a prodávající ropu a zemní plyn s aktivitami po celém světě. Může se pochlubit slušnou dividendou a dobrou pozicí na trhu se zemním plynem a zkapalněným zemním plynem. Podle některých analytiků čeká Chevron v příštích pěti letech složená roční míra růstu ve výši přes 5 %.

Dobrou perspektivu má Chevron především v oblasti Permian Basin a očekává se, že značné investice do australského zkapalněného zemního plynu se promění v každoroční příjem ve výši 2–3 miliard USD. Celkové kapitálové náklady za roky 2016 až 2018 by měly výrazně poklesnout a společnost podle analytiků vyjde ze současného období nízkých cen ropy v lepší kondici než srovnatelná konkurence.  Produkce ropy Chevron by měla být zisková již od hranice 40 USD za barel.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
dividendy, dluhopisy, stifel nicolaus, akcie, las vegas sands, merrill lynch & co, chevron corp, glaxosmithkline plc, verizon communications inc, deutsche bank, obchodovaní s akciema

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Deutsche Bank přehodnotí svůj vztah k USA, ve hře je propouštění a utlumení činnosti

Největší německá banka Deutsche Bank uvažuje o změně své strategie ve Spojených státech, kde jí hrozí vysoká pokuta.Čti více

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Roční korunový forward dále posiluje i přes prohlášení guvernéra Rusnoka, že kurzový závazek může trvat až do roku 2018

Spotové kurzy v regionu včera zůstaly víceméně beze změny, i přes mírné zklamání z polských čísel. Nejzajímavějším včerejším pohybem na středoevropských devizových trzích je posilování ročního forwardového kurzu domácí měny.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.