Sterne Agee doporučuje kupovat akcie platebních společností jako Visa nebo Fistr Data

21.12.2015 | 14:51 | wa pe | Diskuze

Vedoucí analytik Sterne Agee, Moshe Katri v minulém týdnu začal sledovat akcie několika platebních společností. V tomto krátkém přehledu se můžete seznámit s tím nejpodstatnějším z jeho zprávy.

Foto: Public Domain

 

Visa

Katri v případě Visy ocenil především její přitažlivý obchodní model, potenciál dalšího růstu a zvyšování výnosů akcionářů. Společnost by v budoucnu měla těžit především ze své dominance v nových elektronických platebních systémech, jakým je například Apple Pay, poskytování nových služeb stávající zákaznické bázi a v neposlední řadě také díky uspořeným nákladům v rámci akvizice Visa Europe.

Katri zaháhil sledování s doporučením „Buy“ a cílovou cenou na 94 USD za akcii.

 

MasterCard

Koupi akcií Katri doporučil i v případě hlavního konkurenta Visy, společnosti Mastercard. Základním předpokladem jeho analýzy byly omezené dopady spojení Visy se svou někdejší evropskou dcerou na aktivity Mastercard na starém kontinentu.

Mezi faktory, které budou hrát nejen do platebních karet společnosti Mastercard, patří její expanze na čínském trhu, růst v oblasti platebních ekosystémů a příležitosti spjaté s regulací na evropském trhu. Titul získal také doporučení „Buy“ s cílovou cenou 110 USD na akcii.

Zdroj:BNZ

Podobná témata
investiční doporučení, zvýšení cílové ceny, sterne agee, platební společnosti, fiserv, cognizant technology, snížená cílová cena, akcie, first data corp, global payments inc, mastercard inc, visa inc

Líbil se vám tento článek?
+1 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Zaměřeno na: Podnikatelská důvěra v Německu na mnohaletých maximech

Jaké jsou důvody zveřejněných výsledků insitutu Ifo?

Cena ropy klesá, protože Irák nechce omezit těžbu

Cena ropy v pondělí klesla poté, co Írán oznámil, že požaduje výjimku z omezení těžby, na které se dohodly země vyvážející ropu OPEC. Poté cena našla podporu z růstu akcií a z údajů o počtu zásob r ropném terminálu Cushing v Oklahomě.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.