Stock Spirits: zájmy Western Gate nemusí být v souladu se zájmy všech minoritních akcionářů

06.04.2016 08:55 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Společnost Western Gate Private Investment Limited (s podílem 9,7 % největší akcionář Stock Spirits) včera navrhla odvolání CEO firmy na valné hromadě, která se bude konat 17. května. Mezi hlavní důvodu patří posílení managementu na polském trhu, kde Stock Spirits klesá tržní podíl nebo příliš vysoké náklady, které současné vedení vynakládá na své odměny i celkově na britskou centrálu.

 

Společnost Western Gate vlastní Luis Amaral, který je ředitelem a největším akcionářem polského velkoobchodního prodejce Eurocash; tato firma je zároveň významným zákazníkem Stock Spirits.

Společnost Stock Spirits potvrdila obdržení této žádosti, momentálně ale akcionářům doporučuje nereagovat s tím, že zájmy Western Gate nemusí být v souladu se zájmy všech minoritních akcionářů. Stock Spirits plánuje detailně odpovědět později.

Spory mezi managementem a významným akcionářem nejsou dobrým signálem. Na druhou stranu, hospodaření Stock Spirits se v poslední době opravdu nevyvíjelo správným směrem a pokud by se akcionářům povedlo prosadit změny k lepšímu, mohlo by to z našeho pohledu mít na cenu akcií pozitivní dopad.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
česká republika, pražská burza, akcie, stock spirits group plc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.