Takový obyčejný miliardář: Stručná charakteristika

10.08.2016 13:00 | fa ra | Diskuze

Jak takový "obyčejný" miliardář vlastně vypadá a čím se takový "průměrný" miliardář vyznačuje?

Foto: Alessio Jacona

 

Počet miliardářů ve světě v roce 2015 vzrostl o 6,4 %  na celkem 2473 s celkovým majetkem 7,7 biliónů USD, uvádí se ve zprávě Wealth-X’s Billionaire Census. Nejbohatší lidé světa tedy vlastní čtvrté největší množství peněz. Předčí je pouze americká New York Stock Exchange (s kapitalizací 17 biliónů USD), HDP Spojených států amerických (17,9 biliónů USD) a Čína (11 biliónů USD). Nejčastějším domovem miliardářů je zdá se Evropa (33 %), následována Asií (26 %) a USA (25 %).

Opulentní život miliardářů pojí však více než pouze desetimístné položky na bankovních kontech, pojídání kaviáru či cestování v soukromých tryskáčích. Mají toho, statisticky vzato, mnohem více společného. Co se pohlaví týče, vyskytují se mezi miliardáři muži i ženy. Počet žen miliardářek nicméně momentálně zdá se klesá. Ani počet nových miliardářů podle pohlaví není proporčně vyrovnaný. V roce 2015 to bylo 140 nových miliardářů mužského pohlaví, nicméně pouhých 8 nových miliardářek. Celkově vzato, připadalo v roce 2014 na jednu miliardářku 8,4 miliardářů.

V případě miliardářek bývá mnohem častější, že majetek získají skrze dědictví. Mnohé z nich však posléze použijí zděděný majetek pro rozjezd vlastního byznysu. V roce 2014 nastal takovýto případ v 17,5 %; v současnosti se hodnota pohybuje okolo 27 %.

Miliardáři se obvykle nevyznačují tím, že by měli více akademických titulů. Více než 70 % miliardářů má vysokoškolský titul bakaláře, méně jak čtvrtina dosáhla na magisterský stupeň a jen 13 % z nich má titul M. B. A. Mezi nejoblíbenější univerzity, kam se miliardáři za titulem vydávají, jsou Harvard a Stanford.

Majetek miliardářů jen v 30 % případů (323 případů z původních 453 v roce 2014) pochází od maminky či tatínka, čili skrze dědictví. Miliardáři, kteří se vypracovali sami, tvořili v roce 2015 více než 55 % všech případů s majetkem 57 % uvažované skupiny lidí, což představuje od roku 2014 7% nárůst. Miliardáři, kteří se vypracovali sami, dosáhli své vstupenky do klubu především chytrými či vychytralými investicemi a prostřednictvím úspěšných obchodních počinů, těžících z nárůstu zpracování velkých objemů dat a rozvíjejících se technologií, stojí ve výše citovaném hlášení. Celkem 31 % miliardářů spadá do kategorie dědiců, kteří rozjeli svůj vlastní byznys, což představuje nárůst o 6 % oproti roku 2014.

Miliardáři, zdá se, rádi vracejí a rádi se věnují nákladným koníčkům. Více jak 56 % miliardářů je zainteresováno na dobročinných projektech. Nejznámějšími v tomto ohledu jsou investor Warren Buffett a zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. Přibližně jedna třetina miliardářů ráda cestuje, ráda se projíždí na lodích, hraje fotbal či lyžuje. Miliardáři rádi utrácejí za umění, sběratelské předměty, politiku či hodinky.

Naprostá většina (87 %) z nich je v manželském svazku. Pouhých 7 % miliardářů tvoří rozvedení. Případný rozvod totiž může vyjít miliardáře dost draho. Miliardářky bývají jen v 66 % případů vdané. To je méně, než mužští miliardáři, kteří jsou ve svazku manželském v 88 % případů.

Průměrná miliardářská rodina se rozrostla z dvou (rok 2014) na tři (rok 2015) potomky. Tento trend může za pár desetiletí způsobit - jakmile potomci miliardářů dospějí a když budou dědit - jak větší rozdělení majetku, tak i vznik více nových členů klubu.

 

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
warren buffett, bill gates, dolaroví miliardáři, známé osobnosti

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Warren Buffett svou investicí zvyšuje důvěru v letecký průmysl. Akcie aerolinek posilují

Analytici stále hovoří o rozhodnutí Warrena Buffetta investovat do akcií čtyř hlavních leteckých společností najednou.

Tito novináři mohou svými tweety ovlivnit akciové trhy

Sociální síť Twitter (NYSE: TWTR) může představovat velice užitečný obchodní nástroj, pakliže ovšem v ní máte nastaveno sledování těch správných lidí pro váš byznys. Naopak odfiltrování zdrojů nepodložených informací pohybujících se po Twitteru může představovat tvrdý oříšek.Čti více

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.