Rakovina

Ilustrační obrázek

3 biotechnologické společnosti se slibnými novými léky. Které akcie kupovat?

Počty nově schválených inovativních léků v biotechnologickém sektoru v minulém roce výrazně poklesly, je tak výrazně obtížnější najít akcie společností, které nabízejí potenciál růstu.


Eli Lilly oznámila úspěšné dokončení studie léku abemaciclib při léčbě rakoviny prsu

Farmaceutická společnost Eli Lilly (NYSE:LLY) oznámila, že třetí fáze klinických testů látky abemaciclib (MONARCH 2) na pacientkách trpících relapsem rakoviny prsu dosáhla svého primárního cíle.

Nejzajímavější akcie na dnešní den: Monsanto, Microsoft, Yahoo a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA: INTC, SNAP, NFLX, GPS, MSFT, YHOO, TWNK, GPS a další.

Manažeři Monsanto údajně sami psali „vědecké studie“ dokazující, že herbicid Roundup nezpůsobuje rakovinu

USA a Kanada | 14.03.2017 | wa pe | Diskuze

Společnost Monsanto čelí v USA obvinění, že její manažeři sami psali studie hodnotící karcerogenitu glyfosátu předkládané Agentuře pro ochranu životního prostředí v USA.

Lék společnosti AstraZeneca, Lynparza určený pro léčbu rakoviny vaječníků úspěšný v klinických testech

Společnost AstraZeneca oznámila, že její lék Lynparza určený pro léčbu rakoviny vaječníků ve třetí fázi klinických testů znatelně zvýšil šanci na přežití pacientek.

FDA vydal souhlas pro léčivo Novartis určené k léčbě rakoviny prsu

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil použití léčivého přípravku Kisqali společnosti Novartis pro léčbu pacientek po menopauze s obtížně léčitelnou formou rakoviny prsu. Kisqali tak na americké půdě bude konkurovat přípravku Ibrance společnosti Pfizer.

FDA povolila lék společnosti Novartis, Ribociclib proti rakovině prsu

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA povolil po značkou Kisqali lék společnosti Novartis určený pro léčbu HR+/HER2 metastatické rakoviny prsu.

Mylan v USA uvádí na trh generickou verzi léku Aromasin proti rakovině prsu

Společnost Mylan N.V. (MYL -1 %) uvedla v USA na trh generickou verzi léku Aromasin z produkce Pfizer, který je určen pro léčbu rakoviny prsu.

Heat Biologics přivedla lék HS-110 do druhé fáze testů, akcie raketově rostou

Společnost Heat Biologics (NASDAQ:HTBX) vykazuje vysoký růst v ceně akcií při průměrném obchodování. Jde o reakci na oznámení úspěšných výsledků první fáze testů kombinace léku HS-110 a Opdivo (nivolumab) vyráběného firmou Bristol-Myers Squibb (NYSE:BMY) Opdivo (nivolumab) při léčbě nemalobuněčného typu karcinomu plic (NSCLC).

Akcie BeyondSpring dnes mají debut čili IPO

Akcie biotechnologické společnosti BeyondSpring (BYSI) by dnes měly vstoupit na burzu.

Slovenská síť nemocnic plánuje zlepšení negativní pověsti Slovenska v oblasti nádorových onemocnění

Slovenská síť regionálních nemocnic Svet zdravia oznámila, že jako první zdravotnické zařízení ve střední a východní Evropě bude využívat analytický systém Watson for Oncology s využitím umělé inteligence při léčbě rakoviny.

Cellceutix zahajuje druhou fázi klinických testů léku proti rakovině vaječníků

Společnost Cellceutix oznámila, že přistupuje k druhé fázi klinických testů léku Kevetrin určeného pro léčbu rakoviny vaječníků rezistentní vůči platině.

Mylan a Biocon uvedou na indický trh biosimilární lék proti rakovině prsu, Trastuzumab

Mylan NV (MYL) ve spolupráci s Biocon začnou s prodejem léku proti rakovině prsu, který je biosimilární k Herceptinu společnosti Roche.

Akcie Puma Bio prudce klesají v reakci na slibné výsledky studie společnosti Roche týkající se léčby rakoviny prsu

Akcie Puma Biotechnology (NYSE:PBYI) se na premarketu propadly až o 25 %, ktátce po otevření trhu pak ztráty korigují na 19,5%.

Nejzajímavější akcie pro dnešní den: Broadcom, Snap, American Express a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA: JOY, SNAP, SHAK, BOX, AVGO, JUNO a další.

Společnost Roche zveřejnila pozitivní výsledky zkoušek přípravku pro léčbu rakoviny prsu

Švýcarská farmaceutická společnost Roche Holding AG uvedla, že pozitivní výsledky klinických zkoušek léku na rakovinu prsu by mohly podpořit další prodeje přípravku Herceptin i novějšího produktu Perjeta.

Baxter International bude spolupracovat se ScinoPharm na vývoji léků proti rakovině

Společnost Baxter International (BAX +1,5 %) oznámila, že uzavírá strategické partnerství se společností ScinoPharm Taiwan, Ltd. na vývoj, výrobu a prodej pěti léků na celou paletu onkologických onemocnění.

FDA rozhodne o registraci léku společnosti Eagle Pharma určeného pro léčbu rakoviny plic

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA přijal žádost o posouzení tekuté formy léku Alimta (Pemetrexed) vyvinuté společností Eagle Pharmaceuticals (EGRX).

ViewRay získala v USA povolení pro svůj systém ozařování onkologických pacientů. Akcie posilují o 26 %

Společnost ViewRay (VRAY) uspěla v USA u Federálního úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) s registrací svého systému kombinujícího diagnostické a terapeutické zařízení pro pacienty s rakovinou.

FDA zrychlí přezkum žádosti společnosti Novartis o registraci přípravku pro léčbu NSCLC

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) přijal dodatečnou žádost společnosti Novartis (NYSE:NVS) o registraci nového léčivého přípravku Zykadia (ceritinib) pro léčbu první linie u pacientů s metastazujícím ALK-pozitivním nemalobuněčným karcinomem plic (NSCLC).

Patentový úřad v USA překvapivě rozhodl o technologii genové editace CRISPR

Patentový úřad ve Spojených státech před několika málo dny překvapivě rozhodl ve věci široce diskutovaných patentů, týkajících se revoluční technologie genové manipulace CRISPR-Cas9.

Přípravek Alecensa firmy Roche byl v Evropě schválen pro léčbu karcinomu plic ve druhé linii

Evropská komise (EK) udělila švýcarské farmaceutické firmě Roche (OTCQX:RHHBY) podmíněný souhlas s použitím léčivého přípravku Alecensa (alectinib) při léčbě dospělých pacientů s nemalobuněčným karcinomem plic (NSCLC), kterým byl v rámci předchozí léčby podáván přípravek XALKORI (crizotinib) společnosti Pfizer.

Které biotechnologické akcie kupovat v letošním roce a proč?

Biotechnologické akcie v USA ztratily v minulém roce jako celek 20 %, i přesto však některé specializované hedge fondy byly schopné zůstat v zisku. Jedním z nich je i Perceptive Life Scicences, jehož zakladatel, Joseph Edelman radí, na které tituly se zaměřit v letošním roce.

Procter & Gamble chce do roku 2020 rozšířit rakovnický závod

Americký výrobce spotřebního zboží pro domácnosti Procter & Gamble (P&G) chce do roku 2020 rozšířit rakovnický závod.

Lék proti rakovině společnosti ArQule propadl v pozdní fázi klinických testů. Akcie oslabují o 16 %

Společnost ArQule (ARQL-16,3 %) oznámila, že její lék Tivantinib selhal v třetí fázi klinických testů u pacientů s neoperovatelným hepatocelulárním karcinomem.

Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.