Těžařskou společnost Seadrill nutí klesající cena ropy snižovat náklady a omezovat produkci

27.11.2015 | 11:26 | wa pe | Diskuze

Norská Seadrill Ltd. SDRL očekává v roce 2016 zhoršení podmínek na trhu a přistupuje k razantnější redukci nákladů poté, co byla ve třetím čtvrtletí v červených číslech.

Foto: David Mark

 

Čistá ztráta byla ve třech měsících konče zářím 1,83 miliardy USD nebo 3,70 USD na akcii ve srovnání s čistým ziskem 149 milionů USD ve stejném období minulého roku. Na vině bylo především znehodnocení společností držených akcií Seadrill Partners a SapuraKencana a ztráty vzniklé nečinností těžebních vrtů. Analytikové očekávali čistý zisk ve výši 214 milionů USD.

Tržby poklesly na 985 milionů USD z 1,29 miliardy USD za stejné období minulého roku.

Firma očekává snížení výdajů pro tento rok o 600 milionů USD, tedy více než původně plánovaných 500 milionů USD s tím, že další redukce výdajů by měla dosahovat 200 milionů USD v roce 2016. V posledním čtvrtletí firma odložila spuštění, či rovnou zastavila stavbu 14 těžebních věží.

Vedoucí činitelé společnosti jsou přesvědčeni, že podmínky na trhu zůstanou po celý rok 2016 nepříznivé a teprve nadcházející čtvrtletí umožní odhadnout, kam se posunou pro rok 2017.

Zisky Seadrill před započtením úroků, daní a odpisů poklesly meziročně o 14 % na 546 milionů USD, což výrazně překonalo očekávání analytiků. Očekával se pokles provozního zisku ve čtvrtém čtvrtletí o 30 milionů USD, především díky zvýšenému počtu nečinných těžebních vrtů.

Zdroj:Reuters

Podobná témata
komodity, hospodářské výsledky, ropa, cena ropy, seadrill ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.