Těžařskou společnost Seadrill nutí klesající cena ropy snižovat náklady a omezovat produkci

27.11.2015 11:26 | wa pe | Diskuze

Norská Seadrill Ltd. SDRL očekává v roce 2016 zhoršení podmínek na trhu a přistupuje k razantnější redukci nákladů poté, co byla ve třetím čtvrtletí v červených číslech.

Foto: David Mark

 

Čistá ztráta byla ve třech měsících konče zářím 1,83 miliardy USD nebo 3,70 USD na akcii ve srovnání s čistým ziskem 149 milionů USD ve stejném období minulého roku. Na vině bylo především znehodnocení společností držených akcií Seadrill Partners a SapuraKencana a ztráty vzniklé nečinností těžebních vrtů. Analytikové očekávali čistý zisk ve výši 214 milionů USD.

Tržby poklesly na 985 milionů USD z 1,29 miliardy USD za stejné období minulého roku.

Firma očekává snížení výdajů pro tento rok o 600 milionů USD, tedy více než původně plánovaných 500 milionů USD s tím, že další redukce výdajů by měla dosahovat 200 milionů USD v roce 2016. V posledním čtvrtletí firma odložila spuštění, či rovnou zastavila stavbu 14 těžebních věží.

Vedoucí činitelé společnosti jsou přesvědčeni, že podmínky na trhu zůstanou po celý rok 2016 nepříznivé a teprve nadcházející čtvrtletí umožní odhadnout, kam se posunou pro rok 2017.

Zisky Seadrill před započtením úroků, daní a odpisů poklesly meziročně o 14 % na 546 milionů USD, což výrazně překonalo očekávání analytiků. Očekával se pokles provozního zisku ve čtvrtém čtvrtletí o 30 milionů USD, především díky zvýšenému počtu nečinných těžebních vrtů.

Zdroj:Reuters

Podobná témata
komodity, hospodářské výsledky, ropa, cena ropy, seadrill ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více
Ilustrační foto

Co lze očekávat od dnešní ECB?

Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání svých guvernérů zřejmě dál prodlouží nákupy dluhopisů, jimiž podporuje hospodářský růst a snaží se v eurozóně podpořit inflaci. Doposud platilo, že ECB s nákupy skončí v březnu příštího roku.

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.