TOP 5 investice v roce 2016. Které akcie doporučují v Jefferies?

27.01.2016 | 09:28 | wa pe | Diskuze

Analytici investiční banky Jefferies nedávno zveřejnili, které akcie budou dle jejich názoru v roce 2016 představovat tu nejlepší volbu pro Vaše investice.

Foto: Public Domain

 

Růst za rozumnou cenu, investiční strategie GARP: Newell Rubbermaid Inc. (NWL)

Doporučení „Buy“ s cílovou cenou 51 USD za akcii. V Jefferies jsou toho názoru, že tato společnost vyrábějící celou paletu spotřebního zboží má řádově lepší management nežli srovnatelná konkurence a další pozitivní impuls akciiím přinese i ohlášená fúze s Jarden Corp. (JAH). Odhadované tržby po sloučení by se měly vyšplhat na 16 miliard USD ročně a představitelé Newell odhadují vzniklé provozní úspory na transportu a distribuci v roční výši 500 milionů USD.

 

Nejlepší volba podle hodnoty: Spectrum Brands Holdings, Inc. (SPB)

Spectrum Brands si vysloužily investiční odporučení „Buy“ s cílovou cenou 125 USD za akcii. Analytici své rozhodnutí zdůvodnili rostoucími organickými tržbami společnosti, tedy bez zahrnutí akvizic a výkyvů na devizovém trhu. Růstu by také měly pomoci křížové prodeje produktů pro domácí mazlíčky na evropském trhu.

 

Strategický tip: Edgewell Personal Care Co (EPC)

Další volbou k nákupu je společnost Edgewell vyrábějící produkty pro osobní péči. Jeden z jejích výrobních podniků se nachází i u nás v Nových Modlanech. Cílovou cenu akcie v Jefferies stanovují na 96 USD. Edgewell má podle investiční banky dobrou příležitost zvýšit svou ziskovou marži další redukcí nákladů a zvyšováním efektivity provozu.

 

Top volba v kategorii společností se střední kapitalizací: Church & Dwight Co., Inc. (CHD)

V Jefferies oznámkovali akcie doporučením „Buy“ s cílovou cenou 93 USD za akcii. Havním důvodem, proč byste měli podle analytiků vložit své peníze do akcií Church & Dwight je kvalitní management společnosti a její slibná pozice na vitálním americkém trhu.

 

Top volba v kategorii společností s vysokou kapitalizací: PepsiCo, Inc. (PEP)

Akcie potravinářské PepsiCo byly doporučeny k nákupu s cílovou cenou 109 USD. Potenciál k růstu tržeb i zisků vidí analytici u Pepsi v jejím portfoliu drobných pochutin a rozšiřování produktové řady.

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
investice, investování, investiční doporučení, jefferies, usa, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.