Jak koupit akcie. Technická analýza a její TOP 7 indikátorů

19.07.2016 | 19:25 | V Z | Diskuze

Indikátory se v rámci technické analýzy používají k zjištění podrobností o nabídce a poptávce. Tyto ukazatele (např. objemové) potvrzují cenové pohyby a kvantifikují pravděpodobnost, s níž daný pohyb akcie nebo měny bude pokračovat. Indikátory technické analýzy lze využít k obchodování, protože poskytují signály ke koupi či prodeji cenných papírů. V našem článku se podrobně zaměříme na tyto důležité prvky technické analýzy a prozkoumáme oscilátory a indikátory.

Foto: Gerd Altmann

 

Indikátor OBV (on-balance bolume)

Indikátor OBV (on-balance volume) porovnává změny objemu, tj. nárůst i pokles, cenných papírů vůči jejich ceně v průběhu času. Tento jednoduchý indikátor kvantifikuje celkový kumulativní objem přičtením či odečtením objemu za dané období, v závislosti na cenovém vývoji. Kombinuje tedy vývoj objemu a ceny. Hlavním předpokladem modelu je myšlenka, že změna objemu předchází změně ceny. Pokud tedy roste u určitého cenného papíru indikátor OBV, je to signál, že poroste jeho cena.

 

Indikátor Akumulace/Distribuce (A/D)

Jedním z nejčastěji využívaných indikátorů toku peněz ve vazbě na cenné papíry je indikátor akumulace/distribuce (A/D). Tento indikátor se podobá ukazateli on-balance volume, avšak místo ceny daného cenného papíru v okamžiku ukončení obchodování bere v potaz rovněž rozsah, v němž se cena pohybovala po celou seanci. Poskytuje tedy přesnější obraz o finančních tocích než indikátor OBV. Pokud indikátor roste, vysílá signál o rostoucích nákupních tlacích a indikátor se pohybuje v horní polovině rozmezí. Pohyb směrem dolů naopak signalizuje tlak na prodej.

 

Indikátor Average Directional Index (ADX)

Průměrný směrový index (average directional index, ADX) je trendový index pro měření síly a setrvačnosti stávajícího rostoucího či klesajícího trendu. Indikátor se přitom zaměřuje především na setrvačnost trendu, nikoliv jeho směr. Pokud index ADX přesahuje 40 bodů, jde o silný trend, ať již růstový či klesající. Extrémně vysoké hodnoty znamenající prudký růst jsou poměrně vzácné, na rozdíl od nízkých hodnot. Když se index ADX pohybuje na úrovni pod 20 bodů, je trend považován za slabý či prakticky neexistující.

 

Indikátor Aroon

Oscilátor Aroon Indikátor Aroon se používá především k určení směru trendu a ke stanovení síly nastoleného trendu.  Indikátor lze rovněž použít ke zjištění okamžiku, kdy začne nový trend. Indikátor se skládá ze 2 částí. První částí je linie Aroon Up a druhou částí je linie Aroon Down. Pokud se Aroon Up pohybuje nad linií 70 a zároveň se Aroon Down pohybuje pod linií 30, pak je indikátorem signalizován silný rostoucí trend. Pokud se Aroon Down pohybuje nad linií 70 a zároveň se Aroon Up pohybuje pod linií 30, pak je indikátorem signalizován silný klesající trend.

Zdroj:Redakce

Podobná témata
technická analýza, analýzy, aroon, obv, obchodování s komoditama, technické indikátory, akcie, a/d, akumulace/distribuce, obchodovaní s akciema, forex obchodování

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.