Týdenní výhled: 10. – 14. října; Zaměřeno na proslov Yellenové

10.10.2016 14:54 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Klíčovým týden pro trh po prudkém agresivním výprodeji libry minulý týden a po údajích nefarmářských mezd, které opět v září již třetí měsíc po sobě klesly a míře nezaměstnanosti, která vzrostla o 5%. I tento týden všichni zůstanou pevně zaměřeni na zápis reportu FOMC a proslov Yellenové, které by měli mít dost síly ovlivnit trh.

Foto: JFD Brokers

US/NFP

Pondělí začíná zveřejněním zprávy o německé obchodní bilanci za srpen. Dovoz a vývoz je naplánován na publikování brzy ráno a předpovídá se nárůst u obou, stejně jako sezónní vlivy na obchodní bilanci. V Evropě se očekává SenTix důvěra investorů na říjen, že vzroste na 6,3 z 5,6 v září. Později ve Velké Británii budou oznámeny BRC maloobchodního prodeje, které měří změny skutečných hodnot maloobchodních tržeb zúčastněných společností s cennými informacemi managementu na pravidelném a spolehlivém základě a zobrazuje výkonnost odvětví maloobchodu, stejně jako srpnová obchodní bilance v Japonsku. V noci bude mít projev člen US Fedu Charles L. Evans. Kromě toho v Austrálii bude zveřejněna podnikatelská důvěra národní banky za září a bude mít projev asistent guvernéra RBNZ McDermott.

V úterý se očekává, že německý ZEW průzkum za říjen vykáže růst v obou situacích a očekává se 55,4 z předchozích 55,1, a 4,0 z předchozích 0,5. Také bude oznámen ZEW ekonomického sentimentu pro eurozónu jako celku - žádná prognóza ještě není k dispozici. Ve Spojených státech vyjde Index NFIB Business optimismu za září, zatímco v Kanadě bude uvolněno nové bydlení. Později v průběhu dne se pozornost obrátí znovu k USA, kde budou zveřejněny podmínky trhu práce za říjen.

Středa začíná proslovem člena rady guvernérů SNB Zurbrugga. Během evropského dne, průmyslová výroba eurozóny by se měla zvýšit v srpnu na meziměsíční bázi na 0,6% z předchozích -1,1%.

EU industrial

V USA budou zveřejněny MBA hypoteční schválení pro tento týden do 14. října a JOLT pracovní příležitosti. Velkou událostí dne, kterou budou obchodníci opatrně sledovat je zapís FOMC, který je naplánován na zveřejnění v odpoledních hodinách. Navíc ve Velké Británii zjistíme RICS bilance cen domů za září a v průběhu noci bude oznámen CB hlavní ekonomický index. O půlnoci v Evropě, Austrálie zveřejní své spotřebitelské inflační očekávání za říjen.

Přejdeme-li ke čtvrtku, v Německu by měl být zveřejněn velkoobchodní cenový index, stejně jako index spotřebitelských cen, který podle předpokladů zůstane stejný jako v předchozím měsíci. Hlavní událostí dne je mimořádný ekonomický summit eurozóny. Navíc v USA vyjde nezaměstnanost za týden do 7. října. Cenové indexy dovozu a vývozu se odhadují, že v září vzrostli o 0,1% z -0,8% a -0,2%, tlačeny nahoru národním přebytek obchodní bilance. Později v průběhu dne, bude mít proslov člen FOMC Harker a poté bude oznámen měsíční rozpočet.

V pátek budou zveřejněny úvěrové podmínky průzkum BoE za 3. čtvrtletí, stejně jako obchodní bilance Eurozóny za srpen. Později bude jednou z hlavních událostí dne maloobchodní tržby USA, u kterých se očekává v září nárůst o 0,4% oproti poklesu o 0,3% v srpnu.

US Retail Sales

Index cen zemědělských producentů za září podle předpokladů vzroste o 0,2% meziměsíčně z plochého měsíce srpna. The University of Michigan uvolní svou předběžnou zprávu o spotřebitelské důvěře na říjen, která by měla mírně klesnout na 91,0 z předchozích 91,2. V odpoledních hodinách bude nejdůležitější událostí dne projev Yellenové v 16:00 GMT, který budou investoři bedlivě sledovat. Předsedkyně Fedu Janet Yellenová bude mluvit na Bostonské výroční konferenci Federální rezervní banky o "Prchavě "velké " obnově: příčiny a důsledky pro budoucí hospodářský cyklus".

Zdroj:JFD Brokers

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

GBP / USD – technický výhled; Růst a průlom rozsahu obchodování

Sterling během minulého týdne brousil výrazně výše oproti všem G10 protějškům. Dvojice GBP / USD v průběhu posledních dvou týdnů vzrostla o více než 3% a pronikla konsolidační oblastí směrem nahoru. 4. prosince pár otevřel s gapem směrem dolů jako reakci na dnešní slyšení britského Nejvyššího soudu o článku 50.

EUR / USD – technický výhled; Nové 20ti měsíční minimum

Euro dosáhlo 20-měsíčního minima vůči US dolaru poté co v pondělí v časných ranních hodinách italský premiér Matteo Renzi rezignoval po neúspěchu referenda o reformě ústavy. Pár EUR / USD zaznamenal čerstvé minimum na 1.0505, čím nahradil listopadové low 1.0517.Čti více
Ilustrační foto

Volkswagen chce konkurovat Uberu, založil vlastní společnost Moia

Automobilka Volkswagen založila novou divizi, která má pod značkou Moia konkurovat společnostem typu Uber a nabídnout moderní způsoby přepravy jako je pronajímání aut, spolujízda nebo carsharing, tedy sdílení auta.

Ilustrační foto

OPEC se sejde s nečleny kartelu k jednání o omezení těžby ropy

Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v sobotu setkají ve Vídni se zástupci nečlenských zemí, aby dokončili globální dohodu o omezení těžby. Oznámil to dnes generální tajemník OPEC Mohammed Barkindo.

Ilustrační foto

Kurz eura vůči koruně musí zachraňovat ČNB svými intervencemi, italské referendum posiluje českou měnu

Výsledky nedělního referenda v Itálii, které odmítlo ústavní změny, mají na českou ekonomiku významnější vliv podle analytiků jen ve snaze o posílení české koruny k euru, což přidělává starosti České národní bance.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.