Týdenní výhled: 10. – 14. října; Zaměřeno na proslov Yellenové

10.10.2016 | 14:54 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Klíčovým týden pro trh po prudkém agresivním výprodeji libry minulý týden a po údajích nefarmářských mezd, které opět v září již třetí měsíc po sobě klesly a míře nezaměstnanosti, která vzrostla o 5%. I tento týden všichni zůstanou pevně zaměřeni na zápis reportu FOMC a proslov Yellenové, které by měli mít dost síly ovlivnit trh.

Foto: JFD Brokers

US/NFP

Pondělí začíná zveřejněním zprávy o německé obchodní bilanci za srpen. Dovoz a vývoz je naplánován na publikování brzy ráno a předpovídá se nárůst u obou, stejně jako sezónní vlivy na obchodní bilanci. V Evropě se očekává SenTix důvěra investorů na říjen, že vzroste na 6,3 z 5,6 v září. Později ve Velké Británii budou oznámeny BRC maloobchodního prodeje, které měří změny skutečných hodnot maloobchodních tržeb zúčastněných společností s cennými informacemi managementu na pravidelném a spolehlivém základě a zobrazuje výkonnost odvětví maloobchodu, stejně jako srpnová obchodní bilance v Japonsku. V noci bude mít projev člen US Fedu Charles L. Evans. Kromě toho v Austrálii bude zveřejněna podnikatelská důvěra národní banky za září a bude mít projev asistent guvernéra RBNZ McDermott.

V úterý se očekává, že německý ZEW průzkum za říjen vykáže růst v obou situacích a očekává se 55,4 z předchozích 55,1, a 4,0 z předchozích 0,5. Také bude oznámen ZEW ekonomického sentimentu pro eurozónu jako celku - žádná prognóza ještě není k dispozici. Ve Spojených státech vyjde Index NFIB Business optimismu za září, zatímco v Kanadě bude uvolněno nové bydlení. Později v průběhu dne se pozornost obrátí znovu k USA, kde budou zveřejněny podmínky trhu práce za říjen.

Středa začíná proslovem člena rady guvernérů SNB Zurbrugga. Během evropského dne, průmyslová výroba eurozóny by se měla zvýšit v srpnu na meziměsíční bázi na 0,6% z předchozích -1,1%.

EU industrial

V USA budou zveřejněny MBA hypoteční schválení pro tento týden do 14. října a JOLT pracovní příležitosti. Velkou událostí dne, kterou budou obchodníci opatrně sledovat je zapís FOMC, který je naplánován na zveřejnění v odpoledních hodinách. Navíc ve Velké Británii zjistíme RICS bilance cen domů za září a v průběhu noci bude oznámen CB hlavní ekonomický index. O půlnoci v Evropě, Austrálie zveřejní své spotřebitelské inflační očekávání za říjen.

Přejdeme-li ke čtvrtku, v Německu by měl být zveřejněn velkoobchodní cenový index, stejně jako index spotřebitelských cen, který podle předpokladů zůstane stejný jako v předchozím měsíci. Hlavní událostí dne je mimořádný ekonomický summit eurozóny. Navíc v USA vyjde nezaměstnanost za týden do 7. října. Cenové indexy dovozu a vývozu se odhadují, že v září vzrostli o 0,1% z -0,8% a -0,2%, tlačeny nahoru národním přebytek obchodní bilance. Později v průběhu dne, bude mít proslov člen FOMC Harker a poté bude oznámen měsíční rozpočet.

V pátek budou zveřejněny úvěrové podmínky průzkum BoE za 3. čtvrtletí, stejně jako obchodní bilance Eurozóny za srpen. Později bude jednou z hlavních událostí dne maloobchodní tržby USA, u kterých se očekává v září nárůst o 0,4% oproti poklesu o 0,3% v srpnu.

US Retail Sales

Index cen zemědělských producentů za září podle předpokladů vzroste o 0,2% meziměsíčně z plochého měsíce srpna. The University of Michigan uvolní svou předběžnou zprávu o spotřebitelské důvěře na říjen, která by měla mírně klesnout na 91,0 z předchozích 91,2. V odpoledních hodinách bude nejdůležitější událostí dne projev Yellenové v 16:00 GMT, který budou investoři bedlivě sledovat. Předsedkyně Fedu Janet Yellenová bude mluvit na Bostonské výroční konferenci Federální rezervní banky o "Prchavě "velké " obnově: příčiny a důsledky pro budoucí hospodářský cyklus".

Zdroj:JFD Brokers

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.