Uber poráží půjčovny aut na korporátním trhu. Akcie Hertz Global letos poklesly o 35 %

25.04.2016 | 21:22 | V Z | Diskuze

Peer-to-peer dopravní služby překonaly na americkém trhu půjčovny aut i taxi služby v segmentu obchodních cest a služba Uber dosáhla v kategorii pozemní dopravy podílu převyšujícího 43 %. Vyplývá to z údajů společnosti Certify.

Foto: Public Domain

 

Certify, výrobce softwaru pro správu cestovních výdajů a výdajů na zábavu, poskytl tyto informace v nejnovější zprávě SpendSmart za první čtvrtletí roku 2016. Data ukazují, že preference služeb typu Uberu mezi korporátními zákazníky dosahují rekordních úrovní.

Na základě analýzy více než 9 milionů účtů za obchodní cesty a další souvisejících výdajů Certify uvádí, že peer-to-peer dopravní služby v prvním čtvrtletí vzrostly o 4 % a v současnosti tvoří 46 % celkového objemu pozemní přepravy.

Podle údajů z průzkumů korporátní pasažéři využívali výhradně služeb poskytovatelů Uber a Lyft. Lyft zaznamenal růst o 44 % a jeho podíl na celkové pozemní dopravě nyní dosahuje 2,5 %.

„Pokračující úspěch Uberu a rapidní nárůst Lyftu na korporátním trhu lze přičíst třem faktorům: nízkým nákladům, pohodlí a spokojeností zákazníků,“ uvedl ředitel společnosti Certify Robert Neveu.

Rapidně narůstající popularita společností nabízejících spolujízdu se odráží i ve vývoji cen akcií půjčoven aut, jako jsou Hertz Global Holdings či Avis Budget Group. Akcie Hertz Global letos poklesly o 35 %, zatímco Avis Budget ztratil 33 %.

Automobilky konceptu spolujízdy důvěřují, jak dokládá např. nedávná investice půl miliardy amerických dolarů do Lyftu ze strany General Motors Company.

„Peer-to-peer dopravní služby si vytvořily dokonalý model, který umožňuje zákazníkům si zvolit libovolný druh přepravy pro obchodní cesty a zaměstnavatelům přitom přinášejí značné úspory," dodal Neveu.

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
avis budget group, lyft, podniky a byznys, peer-to-peer, hertz global holdings inc, uber technologies inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jediný graf dokládá, jak Uber a Lyft ničí tradiční taxi

Ano, podle dat zveřejněných Bank of America Merrill Lynch je tomu tak.

Americká internetová společnost Google se chystá ve Spojených státech rozšířit svůj program pro sdílení vozidel

S odvoláním na nejmenovaný zdroj to napsal americký list The Wall Street Journal (WSJ). Google, který je součástí konglomerátu Alphabet, by tak vstoupil na silně rostoucí, avšak tvrdě konkurenční trh s takovou službou.

Společnost Uber Technologies Inc. by si měla s IPO raději pospíšit

Společnost Uber Technologies Inc. před nedávnem prodala svůj byznys v Číně za 1 miliardu USD a získala přibližně 20 % v konkurenční společnosti Didi Chuxing Technology Co. Tento krok byl široce uvítán jakožto krok vedoucí k první veřejné nabídce akcií společnosti.Čti více

Maďarská nezaměstnanost na historicky nejnižší hodnotě

Kalendář ekonomických událostí je v Česku a Polsku úplně prázdný. V Maďarsku bude zveřejněn další vývoj nezaměstnanosti.

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.