UBS: Americké akcie možná vstupují do klesajícího trendu

08.01.2016 | 10:16 | Miloš Kotek | Diskuze

Investice do akcií v tomto roce dostávají od analytiků vesměs snížení ratingu. Analytické firmy snižují pro tento rok odhady růstu akciového indexu S&P 500. Nicméně analytikům z technické divize prodeje a nákupu akcií UBS to nestačí a pro letošní rok předpovídají vstup do klesajícího trhu s poklesem o 20 až 30 % během velmi krátké doby. Sedm let trvající rostoucí trh, historicky nejdelší růstový trh tak má skončit.

Foto: Public Domain

 

Analytici Michael Riesner a Marc Müller ve svém dopise klientům zmiňují růst volatility a pokles amerických akciových trhů.

„Po slabém vstupu do lednového obchodování se domníváme, že v prvním čtvrtletí tohoto roku existuje možnost růstu SPX k úrovni 2200 nebo 2300. Co se však týká dalšího růstu, pokud vezmeme do úvahy selektivní globální růst volatility a dále, že cyklický osmiletý vliv prezidentského cyklu má spíš negativní dopad, předpokládáme, že vstup do druhé poloviny roku může být vstupem do nového regulárního klesajícího trendu s poklesem o 20 až 30 % s minimem ke konci roku 2016 přinejhorším s minimem na začátku roku 2017.“

 

Měsíční graf S&P 500 s vyznačeným 7 letým cyklem

 

Zdroj: UBS Technical Research

 

UBS stále uvádí, že konečná cena indexu S&P 500 v příštím roce bude na úrovni 2275, nicméně některé další veliké finanční společnosti, jako například Citibank a RBC Capital Markets v tichosti snižují své odhady indexu pro příští rok. Rozšiřuje se tak pesimismus ohledně dalšího vývoje, který je navíc podporován současným vývojem na akciovém trhu.

Pokud mají analytici Michael Riesner a Marc Müller pravdu, tak to je výborná zpráva pro ceny fyzického zlata. Oba uvádějí, že klesající trh na zlatě, který dominuje trhům od roku 2011 je u konce, a nyní se vytváří základna pro následný několikaletý růst cen zlata.

Zlato se nachází v cyklickém klesajícím trhu od roku 2011. Pro rok 2016 oba analytici předpokládají, že zlato a těžaři zlata vytvoří osmileté minimum a poté cena bude několik let růst. Počáteční růst ceny zlata by měl dosáhnout vrcholu v roce 2017. Cena zlata by měla těžit z pohybu hodnoty amerického dolaru a začátku klesajícího trhu u akciových indexů.

Zdroj:cnbc, redakce

Podobná témata
kapitálové trhy, spx, cena zlata, akcie, index s&p 500, ubs ag

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.