UBS: Sektor dodavatelů automobilového průmyslu nabízí atraktivní nákupní příležitosti

16.03.2016 | 10:01 | V Z | Diskuze

Analytik společnosti USB Colin Langran ve své nové zprávě analyzuje nákupní příležitosti, které společnost vidí v oboru dodávek pro automobilový průmysl. Podle Langrana je riziko pro nejlepší akcie vychýleno výrazně směrem vzhůru. 

Foto: Public Domain

 

„Kombinace zlepšujících se výnosů a nižších hodnocení činí z některých titulu velmi lákavou nákupní příležitost,” vysvětluje.

Langran poznamenává, že akcie dodavatelů automobilových komponent od loňského května poklesly o 29 %, navzdory tomu, že UBS předpovídá, že čistý zisk na akcii (EPS) v roce 2016 vzroste o 13 %.

UBS se nyní domnívá, že růstový potenciál dodavatelů automobilového průmyslu, kterým udělila rating „Buy“, převyšuje pravděpodobnost propadu 2,8x. UBS má rovněž za to, že jí doporučované „top picks“ akcie jsou podhodnoceny o 60 %, ale v případě globální recese by ztratily jen 20 % své hodnoty.

Ve svém výběru se UBS zaměřuje na dodavatele s nízkým pákovým efektem, dlouhodobým růstem, silným managementem a potenciálem pro růst marží.

Analytici UBS v současnosti odhadují pravděpodobnost, že se USA dostanou v roce 2016 do recese, na 23 %. Ve svém odhadu potenciálního propadu hodnoty akcií dodavatelských společností automobilového průmyslu při tomto nepravděpodobném scénáři UBS vychází z poměru EV/EBITDA dosahujícího asi 5,6x, který byl zaznamenám v průběhu recese v roce 2000.

Společnost UBS zvýšila rating Delphi Automotive z „Neutral“ na „Buy“ a zachovala „Buy“ ratingy pro firmy BorgWarner, Johnson Controls, Visteon Corp, Lear Corporation a Tenneco.

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
automobilový průmysl, analýzy, investice, hospodářské výsledky, investování, usa, johnson controls, akcie, finance, podnik a byznys, borgwarner, visteon corp, lear corporation, tenneco, delphi automotive plc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Bayer hlásí za třetí čtvrtletí 19% nárůst čistého zisku

Německé farmaceutické a chemické společnosti Bayer vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 19 procent na 1,19 miliardy eur (32,2 miliardy Kč).

Společnost Airbus ohlásila hospodářské výsledky za čtvrtletí

Výrobce letadel Airbus oznámil výsledky hospodaření za čtvrtletí.Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Cena ropy dnes dnes oslabovala. Pochybnosti o zmrazení produkce OPEC přetrvávají

Ceny ropy dnes klesají a dostaly se až pod 50 dolarů za barel. Investoři začínají být skeptičtí k tomu, že se ropnému kartelu OPEC podaří nakonec dohodnout na snížení těžby ropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.