Unipetrol: Dnes naposledy s dividendou

10.06.2016 | 08:57 | fa ra | Diskuze

Dnes (10. 6. 2016) se budou akcie Unipetrolu naposledy obchodovat s nárokem na dividendu ze zisku minulého roku. O výši dividendy rozhodnou akcionáři na valné hromadě. Ta se koná 21. června 2016. Návrh managementu Unipetrolu je vyplatit jako dividendu 5,52 Kč na akcii (hrubý výnos +3,1 %). Ale akcionář Paulinino Ltd. dal protinávrh a žádá vyplatit 15 Kč na akcii (hrubý výnos 8,3 %). Z našeho pohledu si Unipetrol může dovolit vyplatit vyšší než managementem navrhovanou dividendu. A ještě připomeňme, že polská PKN Orlen kontroluje v Unipetrolu 63 % a Paulinino 23,7 % (Bloomberg).

Dnes je také poslední den obchodování s právem na účast na valné hromadě.

Zdroj:J&T

Podobná témata
dividendy, unipetrol

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Hospodářské výsledky Unipetrolu pod drobnohledem analytiků

Unipetrol dnes vykázal na první pohled poměrně solidní čísla, co se za nimi ale skrývá? Je na čase koupit akcie Unipetrolu nebo se jich raději zbavit?

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.