Unipetrol uzavřel dohodu v souvislosti s odškodněním na etylenové jednotce

18.10.2016 08:58 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Petrochemická společnost Unipetrol informovala o tom, že podepsala s pojistitelem a zajistiteli dohodou o čtvrté platbě ve výši 90 mil. USD (cca 2,2 mld. CZK) v souvislosti s odškodněním za mimořádnou událost na etylenové jednotce v Litvínově. Platba bude zohledněna ve finančních výsledcích za třetí kvartál.

Foto: Unipetrol

Unipetrol při prezentaci výsledků za druhé čtvrtletí uvedl, že náklady na opravu škod dosáhnou 4,1 mld. CZK a ušlý zisk činí 6,6 mld. CZK. Přijaté pojistné plnění tehdy dosáhlo 3,9 mld. CZK. Management předpokládá, že má nárok získat obě částky zpět, nemělo by se tak jednat o poslední platbu. Zprávu vnímáme pozitivně, nicméně s ohledem na předcházející informace by měla mít na cenu akcií prakticky nulový efekt.

Podle projekcí JT Banky by měla dosáhnout EBITDA -0,6 mld. Kč a č. zisk -1,1 mld. Kč. Po započítání pojistné platby by měl Unipetrol oznámit EBITDA +1,6 mld. Kč a č. zisk +1,0 mld. Kč. Unipetrol reportuje 3Q16 ve čtvrtek (20. října).

Zdroj:Komerční banka, JT Banka

Podobná témata
unipetrol

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Unipetrol bude dovážet ropu do ČR ropovodem Adria z Chorvatska

Ropa má v budoucnu do České republiky téct nově také ropovodem Adria z Chorvatska. Zástupci společnosti Unipetrol RPA, která je dceřinou firmou petrochemického holdingu Unipetrol, dnes podepsali v Praze rámcovou smlouvu se společností Jadranski Naftovod, která umožní přepravu ropy po chorvatském úseku ropovodu.

Hospodářské výsledky Unipetrolu pod drobnohledem analytiků

Unipetrol dnes vykázal na první pohled poměrně solidní čísla, co se za nimi ale skrývá? Je na čase koupit akcie Unipetrolu nebo se jich raději zbavit?

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.Čti více

Do skandálu s manipulací s cenou stříbra mohou být zapojeny další banky

Osm měsíců poté, co Deutsche Bank (NYSE:DB) urovnala žalobu obviňující jí z manipulací s cenou drahých kovů, oznámili žalobci, že banka v rámci dohody o narovnání poskytla další dokumenty.

Ilustrační foto

Co lze očekávat od dnešní ECB?

Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání svých guvernérů zřejmě dál prodlouží nákupy dluhopisů, jimiž podporuje hospodářský růst a snaží se v eurozóně podpořit inflaci. Doposud platilo, že ECB s nákupy skončí v březnu příštího roku.

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.