Unipetrol uzavřel dohodu v souvislosti s odškodněním na etylenové jednotce

18.10.2016 | 08:58 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Petrochemická společnost Unipetrol informovala o tom, že podepsala s pojistitelem a zajistiteli dohodou o čtvrté platbě ve výši 90 mil. USD (cca 2,2 mld. CZK) v souvislosti s odškodněním za mimořádnou událost na etylenové jednotce v Litvínově. Platba bude zohledněna ve finančních výsledcích za třetí kvartál.

Foto: Unipetrol

Unipetrol při prezentaci výsledků za druhé čtvrtletí uvedl, že náklady na opravu škod dosáhnou 4,1 mld. CZK a ušlý zisk činí 6,6 mld. CZK. Přijaté pojistné plnění tehdy dosáhlo 3,9 mld. CZK. Management předpokládá, že má nárok získat obě částky zpět, nemělo by se tak jednat o poslední platbu. Zprávu vnímáme pozitivně, nicméně s ohledem na předcházející informace by měla mít na cenu akcií prakticky nulový efekt.

Podle projekcí JT Banky by měla dosáhnout EBITDA -0,6 mld. Kč a č. zisk -1,1 mld. Kč. Po započítání pojistné platby by měl Unipetrol oznámit EBITDA +1,6 mld. Kč a č. zisk +1,0 mld. Kč. Unipetrol reportuje 3Q16 ve čtvrtek (20. října).

Zdroj:Komerční banka, JT Banka

Podobná témata
unipetrol

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Hospodářské výsledky Unipetrolu pod drobnohledem analytiků

Unipetrol dnes vykázal na první pohled poměrně solidní čísla, co se za nimi ale skrývá? Je na čase koupit akcie Unipetrolu nebo se jich raději zbavit?

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.