Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA  povolil společnosti Roche nový test na přítomnost viru Zika

29.08.2016 13:43 | Ne Ro | Diskuze

Společnost Roche Holding AG sdělila, že její nově vyvinutý test na diagnostikování viru Zika, obdržel od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA) mimořádné povolení.

 

Test této švýcarské farmaceutické společnosti umožňuje určit virus v krvi při použití menších a jednoduchých systémů používaných speciálními laboratořemi, jakými jsou LightMix či Cobas z480. Mimořádné povolení FDA tento diagnostický test obdržel v důsledku hrozby, kterou Zika virus představuje. Virus lze detekovat buď v krvi anebo v moči. FDA uděluje mimořádné schválení dosud neschváleným výrobkům v případě, že je to považováno za nezbytné v zájmu o mimořádné situace ohrožující veřejné zdraví. Toto povolení však trvá pouze do doby, dokud trvá mimořádná situace. Mimoto, společnost Roche již nějakou dobu nabízí testování darované krve na virus Zika. I tento test byl schválen v rámci nového farmaceutického výzkumného programu, další z cest, jak dostat dosud neschválené produkty při mimořádných okolnostech na trh. Minulý týden úřad FDA prohlásil, že veškerá darovaná krev a její produkty v rámci USA (nikoli tedy pouze na Floridě a v Porto Ricu) musí být testovány na přítomnost viru Zika, aby se zabránilo jeho šíření.

Akcie Roche Holding Ltd. (ADR) v pátek uzavíraly na 30,79 dolarech.

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
fda, roche holding, biotechnologie, virus zika

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

CytRx přináší novou naději pro pacienty se sarkomy měkkých tkání. Akcie CytRx posilují před trhem o 50%

Společnost CytRx (NASDAQ:CYTR) se nenechala odradit neúspěchem fáze 3 klinického hodnocení účinku aldoxorubicinu u pacientů se sarkomy měkkých tkání (STS), provedla novou analýzu dat a nalezla podskupinu pacientů, u nichž se při léčbě projevil nečekaně dobrý účinek terapie.

Johnson & Johnson se údajně uchází o švýcarského výrobce léčiv Actelion

Jednání jsou po učinění počáteční nabídky prozatím v rané fázi, informovala agentura Bloomberg. Celková výše akvizice by se mohla vyšplhat až na 17 miliard USD.

Solanezumab farmaceutické společnosti Eli Lilly neprošel odbornou studií a akcie se v premarketu propadají

Pokročilá odborná studie fáze 3, EXPEDITION3, mající za cíl vyhodnotit léčivo solanezumab farmaceutické společnosti Eli Lilly (LLY), které má být určeno na léčbu mírné demence v důsledku Alzheimerovy choroby, nezaznamenalo v měření podle ADAS-Cog14 významnější léčebný úspěch na pacientech oproti podanému placebu.Čti více

Snížení produkce ropy nečleny OPEC je stále obestřeno tajemstvím

Cena ropy se stabilizovala po volatilním obchodování způsobeném otázkami ohledně setkání členů OPEC s nečlenskými zeměmi, které se koná tento víkend.

Cena zlata by podle nejlepšího prognostika měla v roce 2017 poklesnout

Podle nejpřesnějšího prognostika třetího čtvrtletí vytipovaného agenturou Bloomberg by cena zlata měla v roce 2017 klesat kvůli slibnému ekonomickému růstu a politice amerického Fedu, který dvakrát zvedne sazby.

Commerzbank: Pozornost na páru EUR/USD se vrací k 1,0505

Podle vedoucí forex technické analýzy Commerzbank Karen Jones by se mohl ve světle včerejší cenové akce spot znovu zaměřit na nedávné minimum na hranici 1,0505.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.