Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA  povolil společnosti Roche nový test na přítomnost viru Zika

29.08.2016 13:43 | Ne Ro | Diskuze

Společnost Roche Holding AG sdělila, že její nově vyvinutý test na diagnostikování viru Zika, obdržel od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA) mimořádné povolení.

 

Test této švýcarské farmaceutické společnosti umožňuje určit virus v krvi při použití menších a jednoduchých systémů používaných speciálními laboratořemi, jakými jsou LightMix či Cobas z480. Mimořádné povolení FDA tento diagnostický test obdržel v důsledku hrozby, kterou Zika virus představuje. Virus lze detekovat buď v krvi anebo v moči. FDA uděluje mimořádné schválení dosud neschváleným výrobkům v případě, že je to považováno za nezbytné v zájmu o mimořádné situace ohrožující veřejné zdraví. Toto povolení však trvá pouze do doby, dokud trvá mimořádná situace. Mimoto, společnost Roche již nějakou dobu nabízí testování darované krve na virus Zika. I tento test byl schválen v rámci nového farmaceutického výzkumného programu, další z cest, jak dostat dosud neschválené produkty při mimořádných okolnostech na trh. Minulý týden úřad FDA prohlásil, že veškerá darovaná krev a její produkty v rámci USA (nikoli tedy pouze na Floridě a v Porto Ricu) musí být testovány na přítomnost viru Zika, aby se zabránilo jeho šíření.

Akcie Roche Holding Ltd. (ADR) v pátek uzavíraly na 30,79 dolarech.

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
fda, roche holding, biotechnologie, virus zika

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Exelixis poráží Pfizer. Jejich lék ve střední fázi studie rakoviny ledvin je zatím úspěšný

Exelixis poráží Pfizer. Jejich lék ve střední fázi studie rakoviny ledvinje zatím úspěšný.

Analytici z Jefferies upozorňují na klinicky relevantní data léčiva KRN23 společnosti Ultragenyx

V souvislosti s představením dat léčiva KRN23 farmaceutické společnosti Ultragenyx Pharmaceutical Inc (RARE) analytici z Jefferies poznamenali, že následná data jsou klinicky významná a mohou podpořit či podmínit schválení od EU v roce 2016.

FDA ostře zakročilo proti online prodejům e-cigaret

Měsíc po převzetí dozoru nad e-cigaretami FDA ostře zakročilo ve věci jejich online prodejů, obeslalo 24 provozovatelů webových stran ohledně nelegálního prodeje mladistvým.Čti více

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.