V Číně hledají viníky letního pádu akciové burzy. Akcie makléřských firem se propadají

27.11.2015 | 13:00 | wa pe | Diskuze

V Číně došlo k zahájení vyšetřování dvou velkých makléřských společností v reakci na prudký pád trhů z letošního léta. Jejich akcie dnes zaznamenaly ostrý pokles.

Foto: Public Domain

 

Shanghai Composite Index byl odpoledne v poklesu o 6,1 %. Postiženými společnostmi jsou Citic Securities Ltd. a Guosen Securities Ltd. Jejich akcie se propadly o denní limit 10 % poté co, došlo k ohlášení vyšetřování možného porušení pravidel obchodu s cennými papíry. Žádná ze společností se k vyšetřování blíže nevyjádřila.

Existuje podezření, že čínská vláda se snaží ze sebe setřást stín viny za 30% pád akcií na šanghajské burze těsně poté, co státní média vyzývala veřejnost k jejich nákupu.

Sdělovací prostředky také hovořily o možném zahájení vyšetřování makléřské firmy Haitong Securities Ltd., nikdo z vedení společnosti či regulačních úřadů však tyto zprávy nepotvrdil. Obchodování akcií Haiton Securities bylo v pátek ráno pozastaveno.

Zdroj:Bloomberg

Podobná témata
čína, adr, citic, guose, shanghai composite index, kapitálové trhy, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.