V Las Vegas odstartuje technologický veletrh CES. Na akcie kterých společností se zaměřit?

31.12.2015 13:27 | wa pe | Diskuze

Již v příštím týdnu začne v Las Vegas každoroční největší veletrh spotřební elektroniky na světě CES. Podívejme se společně na některá témata, která by měla tomuto svátku všech gadgets nadšenců dominovat.

Foto: Thomas Ehrhardt

 

Desetitisíce návštěvníků získají opět možnost zjistit jaké novinky se na ně v následujícím roce chystají a investorům napoví, jakým směrem se bude sektor dále ubírat a kam případně investovat své peníze.

Virtuální a rozšířená realita

Velká pozornost bude jistě věnována virtuální realitě. Celá řada společností se chystá představit produkty svého několikaletého vývoje. Uvést můžeme velká jména jako Facebook Inc. a jejich headset Oculus Rift, HTC Vice, Sony s PlayStation VR a HoloLens od Microsoftu, překvapit však může s náhlavními displeji méně známá společnost Vuzix. Konkurence na poli brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu utěšeně roste. Čím dál tím více společností by si rádo ukrojilo porci z lukrativního trhu, který by v následujících letech mohl růst až o 75 % ročně.

Drony

Boom s drony by neměl skončit společně s rokem 2015. Naopak se očekává, že společnosti jako GoPro Inc. a další budou pokračovat v rozvíjení svých produktů v oblasti komerčního využití technologie dronů, která v budoucnu slibuje miliardové zisky.

Nositelná elektronika (wearables)

Patrně největší zájem se dá očekávat u nově se rozvíjejícího segmentu takzvané osobní nositelné elektroniky. Pokračující miniaturizace dovoluje její průnik do dalších a dalších oblastí každodenního života. Setkat se tak můžeme s elektronickými hodinkami, outdoorovými kamerami či brýlemi pro rozšířenou realitu, např. Goole Glass nebo už zmiňovanými produkty firmy Vuzix.

Stejně jako v Apple pochopili i další výrobci, že osobní elektronika není jen o funkčnosti, ale jedním z hlavních lákadel je i design, který by měl být vyjádřením vlastní osobnosti uživatele. Nová a oblast nositelné elektroniky láká svým potenciálem dalšího růstu. Pokud se některému z nových produktů podaří zapsat se do paměti zákazníků jako vzorový a udávající tón, tak jak se to povedlo s některými přístroji právě Apple, získá jeho výrobce dobré postavení na atraktivním trhu i do budoucna. Společnosti jsou si toho velmi dobře vědomi, takže se na veletrhu dá očekávat opravdu ostrý konkurenční boj.

Nový rozvoj na poli wearables se společně s takzvaným Internetem věcí (IoT) může stát motorem budoucího růstu některých společností. Daniel Ives z FBR & Co. doporučuje věnovat svou pozornost akciím Apple Inc. (AAPL) a Microsoft (MSFT).

Zdroj:bnzg

Podobná témata
gpro, google, facebook, drony, technologie, virtuální realita, vuzix, ces, apple, microsoft, fb, wearables, gadgets, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Cena ropy dnes vykazuje mírný růst. Trhy vyčkávají na další kroky OPEC

Ceny ropy na světových trzích na konci týdne dál mírně rostou, obchoduje se však v úzkém rozpětí.

Cowen předpovídá pokles cen mletého hovězího masa

Investiční firma Cowen přinesla dobrou zprávu pro segment rychlého občerstvení.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.