Vědci ohlašují novou naději pro pacienty s Alzheimerem. Impuls pro akcie farmaceutických firem?

11.01.2016 | 12:12 | wa pe | Diskuze

Vědci z univerzity v britském Southamptonu hlásí převratný objev v boji proti Alzheimerově chorobě. Na akcie který farmaceutických společností se zaměřit?

Foto: Gerd Altmann

 

Toto degenerativní onemocnění mozku je ve vyspělých zemích v posledních letech na postupu. Statistiky Alzheimerovy asociace v roce 2015 registrovaly asi 5,3 milionu Američanů s touto nemocí. V České republice se aktuální čísla pohybují kolem 140 000 pacientů. Pokud se vyplní aktuální negativní prognózy, tak do roku 2050 se náklady na léčbu ve Spojených státech více jak zčtyřnásobí na 1,1 bilionu USD.

Britští odborníci jsou přesvědčeni, že odhalili, které oblasti mozku jsou odpovědné za projevy ztráty paměti a patologické změny chování způsobené nemocí, kterou dle odhadů trpí každý pátý člověk nad 80 let. Také identifikovali nové faktory, které přispívají k rozvoji onemocnění, a umožňují tak snáze pochopit její průběh.

Dalším krokem bude podle Diega Gomeze-Nicoly, jednoho z autorů studie, najít vhodné partnery ve farmaceutickém průmyslu, kteří by podpořili vývoj léku postaveném na nejnovějších zjištěních, uvedl pro televizi CNBC.

Nový objev by tak mohl být zajímavým soustem pro firmy, které se v oblasti výzkumu této nemoci dlouhodobě angažují a vynakládají zde nemalé prostředky. Týká se to např. Eli Lilly (LLY), Pfizer (PFE), Elan (ELN), Johnson & Johnson (JNJ) a Baxter International (BAX). Mnoho z těchto společností již vyvinulo léky proti Alzheimerově chorobě, které se aktuálně nacházejí v různých fázích klinických testů. Nejdále jsou v Baxter International s lékem Gammagard, který právě vstupuje do třetí fáze testování na lidských pacientech. Za zmínku poté ještě stojí Bapineuzumab a Solanezumab, které shodně vykazují slibné výsledky ve druhé fázi klinických testů.

Zdroj:cnbc, barrons, redakce

Podobná témata
farmaceutický průmysl, investování, farmaceutické akcie, alzheimerova choroba, akcie

Líbil se vám tento článek?
+1 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.