Velmi thajská reakce

18.10.2016 07:40 | fa ra | Diskuze

V současné době je Thajsko v šoku nad smrtí krále Pchúmipchona Adunjadéta milovaného panovníka, který vládl nejdéle na světě.

Foto: Jason Eppink

Pochybujeme, že by některá z politických stran využila situaci a narušila pietu. I přes mezinárodní obavy z přechodu trůnu na jeho jediného syna a jmenovaného nástupce Maha Vajiralongkorna očekáváme, že celá věc proběhne lépe, než by náročné desetiletí Thajců naznačovalo. Vláda, kterou od převratu 22. května 2014 vede armáda, zřejmě zajistí v zemi klid.

Pokud by se odliv kapitálu projevil destabilizací, očekáváme, že BoT zjedná pořádek. Pan Veerathai v minulosti prohlásil, že BoT je připravena využít nástroje, pokud zjistí, že pohyby FX nejsou slučitelné s finanční stabilitou Thajska nebo s hospodářským oživením. Kapitálové toky se zřejmě mírně zpomalí, dokud se situace nevyjasní. Očekáváme nějakou míru oslabení THB, ale myslíme si, že během přechodného období to nebude nic dramatického. Trhy se nyní připravují na potenciální výprodej thajských akcií. Myslíme si ale, že nastane pravý opak, že tento týden dojde k jejich vzestupu. Odchod uctívaného krále není jen ztráta hlavy státu, ale také otce a ochránce království. Mezinárodní analytikové se soustředí na desetiletí chaosu a odhadují, že králova smrt spustí další nepokoje a politické frakce se znovu roztříští. Očekáváme, že thajští domácí investoři budou bránit mezinárodním investorům v tradičním útěku výrazným nákupem. Pro Thajce není podpora akciového trhu v tento historických chvílích přechodu jen otázkou finančních zisků, ale kulturní hrdosti.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
thajsko, thajský bat, thb/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

S BoT mimo hru nakupujte THB

Zasedání BoJ a Fedu mají na trhy zklidňující vliv a investoři se mohou vrátit k riskantnějším aktivům.

BoT klestí cestu obchodníkům carry

Thajská banka nechala svou strategickou sazbu beze změny na 1,5%, což je v souladu s očekáváním jednohlasného rozhodnutí. Centrální banka naznačila riziko poklesu růstu, ale nechala na minulém zasedání ekonomický výhled nezměněný po úpravě z 3,5% na 3,1%. Stagnující exportní trhy a politická nejistota, které brzdí náladu pro investování, zůstávají velkou zátěží pro růst.Čti více
Ilustrační foto

Co se očekává od dnešního setkání kartelu OPEC s nečleny?

Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes ve Vídni setkají se zástupci nečlenských zemí, aby dokončili jednání o globální dohodě na omezení těžby. Podle agentury Reuters půjde o první takovéto setkání od roku 2002.

Ilustrační foto

Uplynulý týden na akciových trzích: ECB, růst bankovního sektoru v Evropě, rekordy amerických akciových indexů

Uplynulý týden se investoři soustředili především na zasedání ECB a další vývoj programu QE.

Ilustrační foto

Americké burzy jedou jako dobře namazaný stroj, akciové indexy končí týden na rekordech

Akcie ve Spojených státech opět posílily na nové rekordy. Akcie tak pokračují v trendu vzestupu, který před měsícem nastartovalo vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.