Vláda chce mít větší vliv na řízení společnosti ČEZ

01.02.2016 | 08:58 | fa ra | Diskuze

Ministr zemědělství Marian Jurečka dle Lidových novin navrhuje, aby se jednou za čtvrt roku sešli zástupci koalice, členové dozorčí rady nominovaní za stát a vedení energetické firmy na několikahodinovou poradu, kde se budou řešit klíčové otázky. Vede ho k tomu i to, že ministerstvo financí coby zástupce akcionáře nemá v dozorčí radě většinu. S tím souhlasí i ministr financí Andrej Babiš.

Foto: ČEZ

 

Marian Jurečka se dotkl i otázky investic, které chce směřovat především do české ekonomiky, a to do nových technologií a obnovitelných zdrojů. I kvůli tomu pochybuje o akvizici hnědouhelných dolů v Německu a obává se jejich budoucího zavírání a problémů podobného rázu jako v případě dnešního OKD.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost bude chtít od ČEZ, aby si ve smlouvách vymezil, že její dodavatelé budou mít vždy pouze jednoho subdodavatele. Reaguje tak na manipulování se snímky svarů v Dukovanech i Temelíně.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
česká republika, okd, čez, andrej babiš

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Společnost Sonnen, ve které vlastní podíl ČEZ, plánuje vstup na burzu

Podle denního tisku plánuje společnost Sonnen, ve které vlastní podíl ČEZ, vstup na burzu. Sonnen vyrábí baterie na skladování elektřiny. ČEZ v ní koupil podíl v létě 2015 za nižší stovky milionů. Nečekáme vliv na obchodování s akciemi ČEZu.

Temelín je zpátky ve hře, po více než měsíční odstávce začal vyrábět energii

Druhý blok Jaderné elektrárny Temelín dnes v 6:22 začal znovu vyrábět elektřinu, zatím pracuje na 50 procent.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.