Vlastník značek KFC či Pizza Hut plánuje odkupovat své akcie. Tržby z čínské divize zklamáním

10.12.2015 15:56 | wa pe | Diskuze

Yum Brands Inc. (YUM) -0.14% uvedla, že plánuje vyplatit 6,2 miliardy USD svým akcionářům předtím, než dojde před koncem roku 2016 k oddělení jejích aktivit v Číně.

Foto: Public Domain

 

O osamostatnění čínské divize společnosti se bude jedna na dnešním výročním zasedání investorů. Tržby ze zavedené pobočkové sítě v Číně klesly v meziročním srovnání o 3 %, přičemž v případě značky Pizza Hut Casual Dining to byl dokonce 9% pokles.

Yum potvrdila výhledy tržeb v Číně ve čtvrtém čtvrtletí. Celkově očekává růst tržeb v zavedené pobočkové síti v rozpětí 0–4 % tažený především značkou KFC. Naproti tomu u Pizza Hut se opětovně očekává pokles.

Celoroční růst výnosů na akcii pro rok 2015 by se měl pohybovat v řádu 1–3 %. Po osamostatnění čínské divize v Yum očekávají roční růst výnosů ve výši 15 %. V roce 2017 by 96 % aktivit společnosti mělo probíhat na bázi franšízy.

Zdroj:MW

Podobná témata
hospodářské výsledky, čína, kfc, pizza hut, akcie, yum! brands

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Twitter ohlásil výsledky hospodaření ve třetím čtvrtletí

(Aktualizováno v 15:02) Twitter (NYSE:TWTR) ohlásil výsledky hospodaření za Q3: zisk na akcii byl $0,13, čímž překonal očekávání analytiků o $0,04.

Ford Motor ohlásil výsledky hospodaření za kvartál

(Aktualizováno v 15:00) Ford Motor (NYSE:F) oznámil hospodářské výsledky za Q3: zisk na akcii byl $0,26, čímž předčil očekávání analytiků o $0,06.

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.