Výhled analytiků J&T Banky na červen

01.06.2016 20:55 | fa ra | Diskuze

Červen bude ve znamení centrálních bank a anglického referenda o setrvání v EU. ECB (2.6.) bude zřejmě bez překvapení. Dojde k faktickému spuštění dříve oznámeného zvýšení měnového uvolnění. Z tohoto důvodu se rovněž neočekávají žádné nové informace.

Foto: Images Money

Nadcházející zasedání Fedu (15.6.) bude velmi úzce sledované. Jak popsáno dříve po zápisu z předešlého zasedání se šance na zvýšení sazeb opětovně zvýšily na 35 % z původních 4 %. Náš základní scénář se zvýšením sazeb na nadcházejícím zasedání nepočítá. Očekáváme však, že trh může být nervózní a některá riziková aktiva mohou být před zasedáním velmi volatilní. Pokud se však naplní náš základní scénář, pak by riziková aktiva měla nervozitu překonat a posílit. Dolar by měl oslabit a zlato by se mohlo rovněž vrátit k růstu.

Referendum ve Velké Británii (23.6.) by dle našeho názoru mělo dopadnout nepřijetím návrhu o opuštění EU. Nicméně jistou nervozitu to zřejmě rovněž vyvolá, ale dle našeho názoru by mělo jít spíše o příležitost.
Celkově pro červen očekáváme zvýšenou volatilitu před zasedáním Fedu (15.6.) a anglickým referendem (23.6.). Při naplnění našich základních scénářů pak očekáváme kladnou reakci trhu, a proto jsme na červen pozitivní.

Zdroj:J&T

Podobná témata
ecb, fed, velká británie, brexit

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Budoucí vývoj eura závisí dle analytiků z Agricole na politických událostech i ECB

Podle analytiků z Credit Agricole je třeba v tuto chvíli  zaměřit svou pozornost především na italské ústavní referendum a na měnovou politiku ECB.

Ilustrační foto

Black Friday jsou vánoční prodejní akce ale ne výprodej na finančních trzích

Dnešní černý pátek se vztahuje na tradiční předvánoční prodejní akce a s pádem na finančních trzích nebude mít nic společného. Dnešní nálada bude totiž na trzích poklidná.Čti více

Analytici z JPMorgan sázejí na pokles u těchto akcií

Analytici často zveřejňují seznamy s akciemi, které zrovna doporučují koupit. Méně častými, o to více zajímavými, jsou však seznamy opačné, tedy ty s akciemi, kterých je radno se zbavit.

Trumpovi poradci uklidňují AT&T a Time Warner ohledně plánované akvizice

Zvolený prezident Donald Trump byl ještě před volbami ostře proti chystané akvizici Time Warner (NYSE:TWX) ze strany telekomunikačního giganta AT&T (NYSE:T), to však po jeho nástupu do funkce nemusí být rozhodující, informuje deník Financial Times.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.