Výhled analytiků J&T Banky na červen

01.06.2016 | 20:55 | fa ra | Diskuze

Červen bude ve znamení centrálních bank a anglického referenda o setrvání v EU. ECB (2.6.) bude zřejmě bez překvapení. Dojde k faktickému spuštění dříve oznámeného zvýšení měnového uvolnění. Z tohoto důvodu se rovněž neočekávají žádné nové informace.

Foto: Images Money

Nadcházející zasedání Fedu (15.6.) bude velmi úzce sledované. Jak popsáno dříve po zápisu z předešlého zasedání se šance na zvýšení sazeb opětovně zvýšily na 35 % z původních 4 %. Náš základní scénář se zvýšením sazeb na nadcházejícím zasedání nepočítá. Očekáváme však, že trh může být nervózní a některá riziková aktiva mohou být před zasedáním velmi volatilní. Pokud se však naplní náš základní scénář, pak by riziková aktiva měla nervozitu překonat a posílit. Dolar by měl oslabit a zlato by se mohlo rovněž vrátit k růstu.

Referendum ve Velké Británii (23.6.) by dle našeho názoru mělo dopadnout nepřijetím návrhu o opuštění EU. Nicméně jistou nervozitu to zřejmě rovněž vyvolá, ale dle našeho názoru by mělo jít spíše o příležitost.
Celkově pro červen očekáváme zvýšenou volatilitu před zasedáním Fedu (15.6.) a anglickým referendem (23.6.). Při naplnění našich základních scénářů pak očekáváme kladnou reakci trhu, a proto jsme na červen pozitivní.

Zdroj:J&T

Podobná témata
ecb, fed, velká británie, brexit

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.Čti více

Volkswagen vykázal čistý zisk 2,3 miliardy euro

Německý automobilový koncern Volkswagen vytvořil za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 5,9 miliardy eur (zhruba 160 miliard Kč).

Maďarská nezaměstnanost na historicky nejnižší hodnotě

Kalendář ekonomických událostí je v Česku a Polsku úplně prázdný. V Maďarsku bude zveřejněn další vývoj nezaměstnanosti.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.