Výrobci fotovoltaiky by se měli připravit na hrozící přesycenost trhu

24.08.2016 | 18:55 | wa pe | Diskuze
Foto: Blog Energía Sostenible

Výrobci solárních panelů se v posledních letech předhánějí v navyšování produkce, avšak poptávka po jejích výrobcích začíná na hlavních trzích, především v Číně znatelně slábnout, uvádí se ve zprávě agentury Bloomberg.

Čínská vláda snížila dotace pro výrobce energie ze solárních parků postavených po 30. červnu, což mělo za následek rapidní nárůst nového instalovaného výkonu ve výši 22GW v první polovině roku. Mezi společnosti, které navyšují výrobní kapacitu, řadíme především Canadian Solar (CSIQ -2,3 %) a JinkoSolar (JKS -1,2 %).  

Největší producent solárních panelů dneška, Trina Solar (TSL -0,2 %) včera zveřejnil odhad, podle kterého poklesne objem dodávek v 3Q o 7,1 %. V Yingli Green Energy  (YGE -1,7 %) očekávají dokonce 54% pokles dodávek za aktuální čtvrtletí.

Zdroj:SA

Podobná témata
obnovitelné zdroje energie, solární energie, yingli, jinkosolar holding company ltd, trina solar ltd, canadian solar inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

ČEZ: Spor o dotace na obnovitelné zdroje

Podle policie měl ČEZ poškodit stát o 606 mil. Kč za neoprávněné dotace na obnovitelné zdroje. ČEZ pochybení odmítá. 

Lithium, ropa 21. století. Vyvolá nedostatek komodity na trzích lithiovou horečku?

Analytici prohlašují, že lithium je ropa 21. století a bude patřit mezi jeho nejrychleji rostoucí komodity. Proč by měla růst cena lithia už během letošního podzimu a které akcie budou nejlepší příležitostí pro Vaše investice do lithia?

Elon Musk odhalil svůj „tajný plán 2.0.“ pro svou automobilku. Jak budou reagovat akcie Tesla Motors?

Výkonný ředitel Tesla Motors, Elon Musk po dlouhých dnech napínání konečně odhalil v čem spočívá jeho „tajný plán 2.0.“  Přesvědčí Vás jeho dlouhodobá vize koupit akcie progresivní automobilky?Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.