Vzestup kurzu amerického dolaru téměř u konce

12.10.2016 | 10:41 | Swissquote Ltd | Diskuze

Tradeři s USD se od posledního zasedání soustředí na tahouny mimo americké hospodářské ukazatele a politiku Fedu (DB, brexit).

Foto: Barta IV

Nad očekávání dobré americké výsledky a jestřábí vyjádření Fedu podpořily názor, že v prosinci může přijít zvýšení sazeb o 25 zb. Lacker z Richmondu i Evans z Chicaga tvrdí, že existují solidní důvody pro zvýšení sazeb před koncem roku. Nevýrobní ISM, tovární objednávky a oživení vývozu podpořily zrychlení ekonomiky. Dokonce zářijová zpráva ADP o zaměstnanosti vykázala vzhledem k oslabení sektoru služeb značné zvýšení pracovních míst v soukromém sektoru, 154 tisíc oproti předešlým 177 tisícům nepředstavuje propad, jaký mnozí očekávali. Slabší NFP na 156 tisících také není nic hrozného, ale neměl by posílit pravděpodobnost zvýšení sazeb. Celkově je výsledkem výrazný nárůst očekávání prosincového zvýšení sazeb Fedu na 65% a přední část výnosové křivky stoupla. Nebyl to dramatický pohyb, aby vykolejil vysoké výnosy (tj. široký výnosový diferenciál). Nicméně aktiva s nižšími výnosy se dostala pod prodejní tlak.

V oblasti měn se JPY, CHF a GBP staly obětí rychlé likvidace. Pokud americké dluhopisy porostou, odliv bude eskalovat. Nevnímáme ale výsledky americké ekonomiky jako náznak posilování, spíš jako smíšený nejistý obrázek, který bude dál omezovat tlak na očekávání prosincového zvýšení sazeb. Růst rozvojových trhů v Asii je stále povzbudivý, ale zbytek globálního výhledu stagnuje. Kromě zpomalování globálního růstu, poklesu investic se otáčí přelom globalizace. Tento vnější tlak by měl i nadále tlumit zrychlování amerického růstu. Přes varování globálních představitelů se očekává, že snižování světového obchodu zatíží oživení rozvinutých trhů. Evropa, především Německo, je vystavena pomalému obchodu; propad GBP nyní poskytuje Velké Británii výhodu konkurenceschopnosti.

I kdyby se zvýšení sazeb Fedu plně projevilo v cenách, vlažný hospodářský výhled omezí chování úrokových sazeb. Ohledně Fedu se zdá, že se soustředí spíš na rok 2017. Podle tohoto scénáře si stále myslíme, že výnosné beta měny představují atraktivní obchod.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
eur/usd, swissquote, usd - americký dolar

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Klidnější den před zítřejším zasedáním ECB

Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu.Čti více

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.