Vzrostou akcie společnosti Michael Kors v příštím roce o 30 %?

18.03.2016 | 13:44 | Miloš Kotek | Diskuze

Michael Kors je zpátky ve hře jak u zákazníků, tak u Wall Street. Nové ambiciózní plány neunikly pozornosti investorů. Po propadu akcií společnosti obchodované v New Yorku v minulém roce o 50 % nyní vzrostla cena akcií o více než 40 % na současných 57 USD za akcii.

Foto: Public Domain

 

Společnost Michael Kors Holdings (KORS), se specializuje na výrobu kabelek a módního oblečení. Společnost založil nepřekvapivě designér Michael Kors, po kterém nese své jméno. I když společnost v minulých letech nerostla, jak se předpokládalo, současné hospodářské výsledky překvapily a byly lepší než za poslední tři čtvrtletí. Společnost těží z uvedení nového designu, rozšíření produktových řadách svých výrobků a pečlivého dohledu nad výší podnikových zásob. V letošním roce byla spuštěna největší obnova sortimentu kabelek, zaměřená na nové velikosti, tvary, barvy a textury z nových materiálů. Společnost se sídlem v Londýně předpokládá, že se jí podaří udržet dynamiku růstu. Společnost se nově zaměřuje na pánské oblečení, obuv a zvyšování přítomnosti na trzích v Evropě a Asii, které dohromady přináší asi 25 % jejích prodejů.

Nové ambiciózní plány neunikly pozornosti investorů. Po propadu akcií společnosti obchodované v New Yorku v minulém roce o 50 % nyní vzrostla cena akcií o více než 40 % na současných 57 USD za akcii. V porovnání s tím klesla výkonnost indexu S&P 500 o 3 %. Analytička společnosti Topeka Capital Markets, Dorothy Lakner, která se specializuje na oděvní maloprodeje, však považuje stále akcie společnosti KORS za podhodnocené. Předpokládá, že nové produkty společnosti i nárůst spotřebitelských výdajů způsobí během následujícího roku růst akcií o 30 % na 75 USD.

Současný poměr P/E společnosti KORS je na úrovni 13. V příštím roce by se poměr P/E mohl zvýšit na 15, což při současném zisku na akcii ve výši 5 USD odpovídá ceně akcie ve výši 75 dolarů. Nejbližší konkurent - společnost COH má P/E na úrovni 18, takže KORS je vůči svému konkurentu relativně podhodnocená. Konsensus analytiků odhaduje zisk na akcii KORS ve výši 4,56 USD. Dorothy Lakner předpokládá EPS na úrovni 5 dolarů, protože se domnívá, že dojde k masivnímu nárůstu prodejů a ziskovosti. Konsensus analytiků také předpokládá další růst.

 

 

Zdroj: bigcharts.com

Společnost Michael Kors působí ve třech divizích: maloobchod, velkoobchod a licencování. Maloobchod provozuje 857 butiků po celém světě a ve třetím čtvrtletí se maloobchod podílel 52 % na celkových příjmech společnosti. Velkoobchodní divize, která prodává prostřednictvím obchodních společností, jako je Nordstrom (JWN) a Macy´s (M) přispívá 44 % příjmů zbytek je od licencování. Společnost ve čtvrtém čtvrtletí vykázala příjmy ve výši 1,4 miliardy dolarů a zisk 295 miliónů, neboli 1,59 dolaru na akcii. To je mnohem víc, než analytici, kteří očekávali 1,46 USD na akcii. Průměrná výše ročního růstu příjmů je 6,3 %. Společnost v posledním čtvrtletí vynaložila 200 miliónů dolarů na zpětný odkup 4,7 miliónů akcií.

Společnost Kors předpokládá příjmy v tomto roce ve výši 4,65 miliardy USD, což oproti roku 2015 má být nárůst o 6,5 %. Zisk na akcii má být mezi 4,38 až 4,42 USD. V minulém roce to bylo 4,28 USD na akcii. Růst má být zajištěn silnými výsledky v dovolenkové sezóně, nabídkou nových produktů a růstem prodejů online.

Společnost předpokládá, že v roce 2016 vygeneruje tok volné hotovosti ve výši 600 miliónů dolarů, což by měl být nárůst o 7 % oproti minulému roku. Nárůst volné hotovosti má dosáhnout 400 miliónů dolarů. Společnost předpokládá růst příjmů ve výši 5 až 6 % a růst zisků mezi 3 až 4%. Provozní zisk by mohl dosáhnout 1 miliardy USD.

Zdroj:Barron's, Redakce

Podobná témata
analýzy, hospodářské výsledky, usa, akcie, spotřební zboží, michael kors holdings ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.