Vzrostou akcie společnosti Michael Kors v příštím roce o 30 %?

18.03.2016 13:44 | Miloš Kotek | Diskuze

Michael Kors je zpátky ve hře jak u zákazníků, tak u Wall Street. Nové ambiciózní plány neunikly pozornosti investorů. Po propadu akcií společnosti obchodované v New Yorku v minulém roce o 50 % nyní vzrostla cena akcií o více než 40 % na současných 57 USD za akcii.

Foto: Public Domain

 

Společnost Michael Kors Holdings (KORS), se specializuje na výrobu kabelek a módního oblečení. Společnost založil nepřekvapivě designér Michael Kors, po kterém nese své jméno. I když společnost v minulých letech nerostla, jak se předpokládalo, současné hospodářské výsledky překvapily a byly lepší než za poslední tři čtvrtletí. Společnost těží z uvedení nového designu, rozšíření produktových řadách svých výrobků a pečlivého dohledu nad výší podnikových zásob. V letošním roce byla spuštěna největší obnova sortimentu kabelek, zaměřená na nové velikosti, tvary, barvy a textury z nových materiálů. Společnost se sídlem v Londýně předpokládá, že se jí podaří udržet dynamiku růstu. Společnost se nově zaměřuje na pánské oblečení, obuv a zvyšování přítomnosti na trzích v Evropě a Asii, které dohromady přináší asi 25 % jejích prodejů.

Nové ambiciózní plány neunikly pozornosti investorů. Po propadu akcií společnosti obchodované v New Yorku v minulém roce o 50 % nyní vzrostla cena akcií o více než 40 % na současných 57 USD za akcii. V porovnání s tím klesla výkonnost indexu S&P 500 o 3 %. Analytička společnosti Topeka Capital Markets, Dorothy Lakner, která se specializuje na oděvní maloprodeje, však považuje stále akcie společnosti KORS za podhodnocené. Předpokládá, že nové produkty společnosti i nárůst spotřebitelských výdajů způsobí během následujícího roku růst akcií o 30 % na 75 USD.

Současný poměr P/E společnosti KORS je na úrovni 13. V příštím roce by se poměr P/E mohl zvýšit na 15, což při současném zisku na akcii ve výši 5 USD odpovídá ceně akcie ve výši 75 dolarů. Nejbližší konkurent - společnost COH má P/E na úrovni 18, takže KORS je vůči svému konkurentu relativně podhodnocená. Konsensus analytiků odhaduje zisk na akcii KORS ve výši 4,56 USD. Dorothy Lakner předpokládá EPS na úrovni 5 dolarů, protože se domnívá, že dojde k masivnímu nárůstu prodejů a ziskovosti. Konsensus analytiků také předpokládá další růst.

 

 

Zdroj: bigcharts.com

Společnost Michael Kors působí ve třech divizích: maloobchod, velkoobchod a licencování. Maloobchod provozuje 857 butiků po celém světě a ve třetím čtvrtletí se maloobchod podílel 52 % na celkových příjmech společnosti. Velkoobchodní divize, která prodává prostřednictvím obchodních společností, jako je Nordstrom (JWN) a Macy´s (M) přispívá 44 % příjmů zbytek je od licencování. Společnost ve čtvrtém čtvrtletí vykázala příjmy ve výši 1,4 miliardy dolarů a zisk 295 miliónů, neboli 1,59 dolaru na akcii. To je mnohem víc, než analytici, kteří očekávali 1,46 USD na akcii. Průměrná výše ročního růstu příjmů je 6,3 %. Společnost v posledním čtvrtletí vynaložila 200 miliónů dolarů na zpětný odkup 4,7 miliónů akcií.

Společnost Kors předpokládá příjmy v tomto roce ve výši 4,65 miliardy USD, což oproti roku 2015 má být nárůst o 6,5 %. Zisk na akcii má být mezi 4,38 až 4,42 USD. V minulém roce to bylo 4,28 USD na akcii. Růst má být zajištěn silnými výsledky v dovolenkové sezóně, nabídkou nových produktů a růstem prodejů online.

Společnost předpokládá, že v roce 2016 vygeneruje tok volné hotovosti ve výši 600 miliónů dolarů, což by měl být nárůst o 7 % oproti minulému roku. Nárůst volné hotovosti má dosáhnout 400 miliónů dolarů. Společnost předpokládá růst příjmů ve výši 5 až 6 % a růst zisků mezi 3 až 4%. Provozní zisk by mohl dosáhnout 1 miliardy USD.

Zdroj:Barron's, Redakce

Podobná témata
analýzy, hospodářské výsledky, usa, akcie, spotřební zboží, michael kors holdings ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Cena ropy dnes zamířila vzhůru. Pozornost investorů se opět zaměřuje na OPEC

Ceny ropy na světových trzích dnes po dvou dnech sestupu ze 17měsíčních maxim mírně oživily.

Do skandálu s manipulací s cenou stříbra mohou být zapojeny další banky

Osm měsíců poté, co Deutsche Bank (NYSE:DB) urovnala žalobu obviňující jí z manipulací s cenou drahých kovů, oznámili žalobci, že banka v rámci dohody o narovnání poskytla další dokumenty.

Ilustrační foto

Co lze očekávat od dnešní ECB?

Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání svých guvernérů zřejmě dál prodlouží nákupy dluhopisů, jimiž podporuje hospodářský růst a snaží se v eurozóně podpořit inflaci. Doposud platilo, že ECB s nákupy skončí v březnu příštího roku.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.