Walgreens možná přeci jen dostane svolení pro skoupení většinového podílu v Rite Aid. Akcie si libují

09.09.2016 | 13:56 | Ne Ro | Diskuze

Sloučení lékárenských řetězců Walgreen Boots Alliance, Inc. (WBA) a Rite Aid Corp. (RAD), které bylo dříve zablokováno regulačnímu úřady USA, nyní možná přeci jen dostane zelenou.

Foto: Mike Mozart

Uvěříme-li prohlášení Walgreens, je dohoda před uzavřením, což téměř žádný z investorů ještě minulý týden nepředpokládal. Nabídková cena od Walgreens zní 9,00 USD za akcii Rite Aid (akcie Rire včera uzavírali +5,94% na 8,21 dolarech). Skoupení většinového podílu v Rite Aid je přitom na pořadu dne již více jak jeden rok, bylo nicméně dosud blokováno regulačními úřady USA, především Federální obchodní komisí USA, která se obávala přespříliš velkého podílu na trhu, který by společnost Walgreens získala, pakliže by se zmiňovaný obchod uskutečnil.

Společnost Walgreens původně předpokládala, že se zbaví 500 prodejních míst. Nicméně zástupci Walgreens nyní naznačili, že očekávají zavření necelých 1000 prodejních míst Rite Aid, aby získali souhlas úřadů k odkupu Rite Aid. Toto prohlášení by mohlo vést k přehodnocení stanoviska úřadů. Ostatně, nic na Wall Street není zadarmo. V některých ohledech vykazuje stávající situace podobné rysy s jinou, taktéž zablokovanou dohodou Staples-OfficeMax-Office Depot, nicméně v jiných ohledech nikoli, jelikož v sektoru maloobchodního lékárenství by stále existovali konkurenti společnosti Walgreens.

Společnost Leerink poznamenala, že prohlášení Walgreen představuje pozitivní signál, který by mohl vést k tomu, že Walgreens od regulačních úřadů povolení nakonec obdrží. V této souvislosti pak uvedla, že Walgreens stále „špekuluje“, jak by získal 1 miliardu USD následkem případného sloučení zpět, pokud by se zbavil více prodejních míst, než původně předpokládal.

Credit Suisse před nedávnem přidala společnost Walgreens na svůj seznam Focus List, přičemž poznamenala, že vzestup na žebříčku je podmíněn povolením citovaného sloučení Walgreens s Rite Aid.

Společnost ve Spojených státech amerických momentálně provozuje více než 8100 maloobchodních prodejen pod značkami Walgreens a Duane Reade. Mimoto působí pod značkou Boots a dalšími značkami ve Velké Británii a v dalších evropských zemích i jinde, a to v rámci více než 4600 prodejen.

Společnost Rite Aid začátkem roku 2016 provozovala cirka 4561 prodejen v 31 spolkových státech USA a v D.C.

InterNations uvádí, že v USA přitom existuje okolo 67000 lékáren. Vedoucí řetězce přitom provozují 28000 z nich. Kupříkladu CVS Pharmacy má více jak 9600 lékáren v USA. Ostatní vedoucí lékárenské řetězce, které jsou obvykle obchodem v obchodě, mají své pobočky v řetězcích Wal-Mart, Kroger, Target, Kaiser Permanente, Sears, Dominick’s, Publix, Costco a dalších.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
akcie, fúze a akvizice, walgreens boots alliance, rite aid corp

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tabcorp převezme Tatts a v Austrálii vznikne nový sázkový gigant

Vyplatí se nakoupit akcie Tabcorp nebo opět zvedne antimonopolní úřad červenou kartu?

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.