Warren Buffett nakupuje akcie General Motors a telekomunikačního giganta AT&T

17.11.2015 | 10:14 | wa pe | Diskuze

Buffettova holdingová společnost Berkshire navyšuje celkový objem spravovaného kapitálu, zvyšuje svůj podíl v General Motors a prodává akcie Wal-Mart.

 

Berkshire Hathaway BRK.B,  BRK.A Warrena Buffetta navýšila ve třetím čtvrtletí hodnotu jí spravovaného kapitálu na 127,41 miliardy USD z 107,18 miliardy USD ve druhém čtvrtletí. Navýšení je výsledkem nákupu akcií AT&T Inc. (T) a posílením její pozice v General Motors Co. (GM), jak uvádí data regulačního úřadu. K 30. září vlastnila holdingová společnost Berkshire akcie AT&T v hodnotě 59,3 milionu USD, když ještě k 30. červnu nevlastnila byť jen jedinou akcii tohoto telekomunikačního giganta. Podíl Berkshire v GM se zvýšil z 41 milionů akcií na 50 milionů akcií. Akcie AT&T ztratily během třetího čtvrtletí 8,3 % své hodnoty a akcie GM si nevedly o nic lépe se ztrátou 9,9 %, přičemž index S&P 500 klesl v uvedeném období o 6,9 %. Co se týče dalších kroků holdingu, Berkshire snížil svůj podíl ve Wal-Mart Stores Inc. WMT z 58,3 milionu akcií na 56,2 milionu akcií. Akcie diskontního maloobchodního prodejce prodělaly ve třetím čtvrtletí pád o 8,6 %.

Zdroj:MW

Podobná témata
investice, investování, warren buffett, akcie, general motors company, wal-mart stores

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.