Zdravá výživa se dostala do mainstreamu. Průkopníci se tak stávají obětí vlastního úspěchu

27.07.2016 11:01 | V Z | Diskuze

Trend zdravé výživy a péče o zdraví, kterého byl americký řetězec Whole Foods Market, nabízející výhradně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, sladidel či ztužených tuků, průkopníkem, možná povede k jeho pádu. Domnívá se tak investiční banka Goldman Sachs, která snížila rating Whole Foods na Sell z dřívějšího Neutral a shortaři se tak mohou radovat.

Foto: Open-Grid Scheduler Grid Engine

„Whole Foods čelí velkému tlaku konkurence a ztrácí podíl v klíčovém segmentu přírodních a bio produktů ve prospěch jiných hráčů na trhu,“ uvádí investiční banka.

Biopotraviny, které byly kdysi vnímány jako luxus, jsou v amerických supermarketech stále dostupnější a stojí méně než v obchodech Whole Foods, které jsou známé vysokými cenami.

S rostoucím zaměřením spotřebitelů na zdravou výživu a zdraví obecně se biopotraviny stále více rozšiřují a nejsou již malým trhem ovládaným pouze společností Whole Foods. „Došlo k masovému rozšíření zdravé výživy. Nadvláda specializovaných maloobchodních řetězců, prodávajících zboží průkopníkům, kterým nevadí vyšší cena, se již nikdy nevrátí,“ dodává Goldman Sachs.

Společnost Whole Foods na tento trend zareagovala otevíráním levnějších obchodů značky „365“. Whole Foods oznámí výsledky ve středu po skončení burzovního obchodování.

Ne všichni analytici se však na Whole Foods dívají pesimisticky. Výzkumná společnost Macquarie Research hodnotí situaci odlišně. Zvýšila rating pro akcie Whole Foods na Outperform z Neutral a stanovila cílovou cenu ve výši 38 dolarů za akcii, což je ale o 10 dolarů více než je současná cena akcie.

Graf WFC:

Wells Fargo & Co Technical Analysis Chart | WFC | US9497461015 | 4-Traders

„Domníváme se, že vedení společnosti i odborná veřejnost, zdůrazní pozitivní atributy nového konceptu 365, k nimž patří velikost nákupního koše, přepočtené prodeje na plochu, nižší růst výdajů a rostoucí zásah cílové skupiny,“ uvádí ve své analýze Macquarie.

Analytici tak mají na budoucnost společnosti Whole Foods Market rozdílné pohledy. Jasno do budoucího vývoje by mohly přinést již čtvrtletní výsledky, které budou zveřejněny ve středu.

Akcie Whole Foods včera uzavíraly na 47,97 dolarech.

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
hospodářské výsledky, zdravá výživa, whole foods market

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.